Xvicha Kvaratskheliya PSJ safiga qo‘shiladi
Bu haqda RMC Sport jurnalistlari xabar berdi. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, gruzin futbolchisining jarohati katta emas.
Xvicha UEFA Chempionlar ligasi guruh bosqichidagi navbatdagi o‘yinda, Italiya klubi "Atalanta"ga qarshi maydonga tushishi mumkin. Uchrashuv 17-sentabr, chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Kvaratsxelining o‘yinda ishtirok etishi haqidagi yakuniy qaror jamoaning seshanba kuni o‘tkaziladigan mashg‘ulotidan so‘ng qabul qilinadi. Joriy Fransiya chempionatida 24 yoshli yarim himoyachi uchta o‘yinda maydonga tushdi, ammo hali gol yoki assist qayd etgani yo‘q.
Xvicha jamoaga yordam berishga tayyorligi haqida ijobiy xabarlar bor. Uning tez orada to‘liq sog‘ayib, o‘z o‘yinini namoyish etishi kutilmoqda.

Хвича Кварацхелия присоединится к ПСЖ
Нападающий полузащитник Хвича Кварацхелия покинул больницу команды. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщили журналисты RMC Sport. По информации источника, травма грузинского футболиста незначительная.
Хвича может выйти на поле в следующем матче группового этапа Лиги чемпионов УЕФА против итальянского клуба «Аталанта». Встреча состоится в среду, 17 сентября.
Окончательное решение об участии Кварацхелии в игре будет принято после тренировки команды во вторник. В текущем чемпионате Франции 24-летний полузащитник сыграл в трёх матчах, но пока не отметился голами или результативными передачами.
Поступают положительные новости о готовности Хвичи помочь команде. Ожидается, что он скоро полностью восстановится и покажет свою игру.