Fil Foden Manchester Yunayted mag‘lubiyatidan so‘ng javob berdi
Manchester Siti hujumchisi Fil Foden internetda o‘ziga qaratilgan tanqidlarga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi aytishicha, u o‘zidan kutganlar juda yuqori bo‘lganligi sababli, ko‘plab salbiy fikrlar bilan tanish bo‘lib qolgan. Hozirgi kunda ko‘rilayotgan tanqidlarning ko‘pchiligi salbiy ekanligini ta’kidladi, ammo bu zamonamizning haqiqatidir.
Musobaqa mavsumining eng yaxshi o‘yinchisi bo‘lish bilan standartlar yanada oshadi va Foden bunga to‘liq tushunadi. Shuningdek, u konstruktiv tanqidni qabul qilib, o‘z mahoratini oshirishga harakat qilayotganini bildirdi.
Angliya Premer Ligasi to‘rtinchi turida Manchester Siti jamoasi Manchester Yunaytedni 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu o‘yinda Foden birinchi golni urdi, keyin esa Erlin Holann dubllik qilgan.
Bu g‘alaba jamoaning kuchli o‘yinini ko‘rsatdi va Fodening o‘zini yanada rivojlantirishga intilishini tasdiqladi.

Фил Фоден ответил после поражения Манчестер Юнайтед
Нападающий Манчестер Сити Фил Фоден ответил на критику в свой адрес в интернете. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отметил, что из-за высоких ожиданий от него он столкнулся со многими негативными отзывами. Он подчеркнул, что большая часть критики в настоящее время носит негативный характер, но это реалии нашего времени.
Стать лучшим игроком сезона повышает стандарты, и Фоден полностью это понимает. Также он заявил, что принимает конструктивную критику и старается улучшать свои навыки.
В четвертом туре Английской Премьер-лиги команда Манчестер Сити обыграла Манчестер Юнайтед со счетом 3:0. В этом матче Фоден забил первый гол, а затем Эрлинг Холанн оформил дубль.
Эта победа продемонстрировала сильную игру команды и подтвердила стремление Фодена к дальнейшему развитию.