"Barselona" "Valensiya"ni 6:0 hisobida mag‘lub etdi
Hansi Flik boshchiligidagi “Barselona” jamoasi Ispaniya chempionatining so‘nggi o‘yinida “Valensiya”ni 6:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu g‘alaba raqiblar uchun og‘ir sinov bo‘ldi. Eksperimental hujum chizig‘i bilan maydonga tushgan kataloniyaliklar, jarohatlangan Lamin Yamalyisiz, butun o‘yinda raqib darvozasini bosim ostida ushlab turdi va ko‘plab gol imkoniyatlarini yaratdi.
O‘yin davomida maydonga tushgan futbolchilarning yarmi faqat ikkinchi taymda maydonga chiqdi. Shu bilan birga, Rashford va Runi Bardji o‘zidan kutilgan darajada o‘yin ko‘rsatishmadi.
Muhim yangilik sifatida esa Fermin Lopes jamoaning asosiy tarkibiga qaytdi. O‘yinning eng yorqin qahramonlari sifatida Pedri, Robert Levandovski, Rafinya va Fermin Lopes ajralib turdi.
Pedri barqarorligi bilan ajralib, maydon markazida o‘yinni boshqarishda davom etdi. U 100 dan ortiq aniq uzatmalarni amalga oshirib, jamoaning hujumlarini samarali tashkil etdi.
Robert Levandovski maydonga faqat 20 daqiqa chiqishiga qaramay, ikki gol urib, o‘zining yuqori darajadagi hujum ko‘rsatkichini namoyish etdi. Rafinya esa to‘liq taym davomida maydonda bo‘lib, jamoaning o‘ng qanotini jonlantirdi va ikki golga mualliflik qildi.
Eng yaxshi futbolchi sifatida esa Fermin Lopes tan olindi. U o‘yinda “Valensiya” himoyasini muvaffaqiyatli chalg‘itib, ikki go‘l urdi, shuningdek, bir nechta xavfli vaziyatlarni yaratdi.
Uning uzoq masofadan aniq zarbalari jamoasining g‘alabasini ta’minladi. Umuman olganda, “Barselona”ning ushbu o‘yindagi ko‘rsatgan o‘yini jamoaning kuchli hujum salohiyatini va o‘yin nazoratini namoyish etdi.

"Барселона" победила "Валенсию" со счетом 6:0
Команда «Барселона» под руководством Ханси Флика в последнем матче чемпионата Испании одержала победу над «Валенсией» со счётом 6:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта победа стала серьёзным испытанием для соперников. Каталонцы, вышедшие на поле с экспериментальным атакующим составом и без травмированного Ламина Ямаллиса, весь матч держали ворота соперника под давлением и создали множество голевых возможностей.
Половина футболистов, вышедших на поле в ходе игры, появилась только во втором тайме. При этом Рашфорд и Руни Барди не продемонстрировали ожидаемый уровень игры.
Важной новостью стало возвращение Фермина Лопеса в основной состав команды. Яркими героями матча стали Педри, Роберт Левандовски, Рафиња и Фермин Лопес.
Педри выделялся своей стабильностью и продолжал контролировать игру в центре поля. Он выполнил более 100 точных передач, эффективно организуя атаки команды.
Роберт Левандовски, несмотря на то, что провёл на поле всего 20 минут, забил два гола, продемонстрировав высокий уровень своей атакующей игры. Рафиња провёл полный тайм, оживляя правый фланг команды и оформив два гола.
Лучшим игроком был признан Фермин Лопес. В матче он успешно отвлекал защиту «Валенсии», забил два гола и создал несколько опасных моментов.
Его точные удары с дальнего расстояния обеспечили победу команды. В целом игра «Барселоны» в этом матче продемонстрировала мощный атакующий потенциал и контроль над игрой.