Xuan Mata "Melburn Viktoriya" klubiga o‘tdi
Ispaniya milliy terma jamoasi, "Manchester Yunayted" va Londonning "Chelsi" klublarida yarim himoyachi sifatida faoliyat yuritgan Xuan Mata Avstraliyaning "Melburn Viktori" klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning oldingi jamoasi "Western Sidney" bo‘lgan. Mata ushbu o‘zgarishdan mamnun ekanligini, liganing eng yirik klublaridan biriga qo‘shilganidan xursandligini ta’kidladi.
U o‘zida hali ham kuchli motivatsiya borligini, jamoa bilan kuboklarni qo‘lga kiritishni istashini bildirdi. 37 yoshli ispaniyalik futbolchi matbuot xizmati orqali bunday dedi.
"Western Sidney" tarkibida Mata Avstraliya chempionatining 23 o‘yinida maydonga tushdi. Tajribali yarim himoyachi bitta gol urdi va uchta golga uzatma berdi.
Uning bu transferi "Melburn Viktori" jamoasining kuchayishiga xizmat qiladi. Mata o‘zining tajribasi va mahorati bilan yangi jamoasiga katta hissa qo‘shishga tayyorligini aytdi.
Ushbu o‘tish uning faoliyatida yangi sahifa ochadi va Avstraliya futboli uchun ham muhim voqea hisoblanadi.

Хуан Мата перешёл в клуб "Мельбурн Виктори".
Игрок сборной Испании, полузащитник, выступавший за "Манчестер Юнайтед" и лондонский "Челси", Хуан Мата высказался о переходе в австралийский клуб "Мельбурн Виктори". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его предыдущим клубом был "Вестерн Сидней". Мата отметил, что доволен этим изменением и рад присоединиться к одному из крупнейших клубов лиги.
Он заявил, что у него всё ещё сильная мотивация и желание выигрывать трофеи вместе с командой. 37-летний испанский футболист сказал это через пресс-службу.
В составе "Вестерн Сидней" Мата сыграл 23 матча в чемпионате Австралии. Опытный полузащитник забил один гол и отдал три результативные передачи.
Этот трансфер послужит усилению команды "Мельбурн Виктори". Мата заявил, что готов внести значительный вклад в новую команду своим опытом и мастерством.
Этот переход открывает новую страницу в его карьере и является важным событием для австралийского футбола.