Flik: Barselona Valensiyani 6:0 hisobida mag‘lub etdi, o‘yin ajoyib edi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik La Liga doirasidagi «Valensiya»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyingi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda jamoamiz 6:0 hisobida g‘alaba qozondi. Birinchi bo‘limda katalonliklar faqat bitta gol urishga muvaffaq bo‘lishdi, ammo ikkinchi bo‘limda mehmonlarni besh bor xursand qilishdi.
Fermin Lopes, Rafinya Dias va Robert Levandovski har biri ikki marta gol urdi. Flik o‘z fikrida o‘yinning boshidan oxirigacha jamoaning yuqori darajada diqqatni jamlaganini, faol va kuchli o‘ynaganini ta’kidladi.
U shuningdek, zaxiradan tushgan har bir futbolchi jamoa uchun bor kuchini sarflaganini aytdi. Hozirda «Barselona» Ispaniya chempionatining turnir jadvalida 10 ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi va faqat Madridning «Real» jamoasidan (12 ochko) ortda qolmoqda.

Flik: Барселона победила Валенсию со счетом 6:0, игра была великолепной
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик поделился впечатлениями после матча Ла Лиги против «Валенсии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой встрече наша команда одержала победу со счётом 6:0. В первом тайме каталонцы смогли забить только один гол, но во втором тайме порадовали гостей пятью голами.
Фермин Лопес, Раффинья Диас и Роберт Левандовски каждый забил по два гола. Флик отметил, что команда с начала и до конца игры была максимально сосредоточена, играла активно и мощно.
Он также сказал, что каждый игрок, вышедший на замену, отдал все силы ради команды. В настоящее время «Барселона» занимает второе место в турнирной таблице чемпионата Испании с 10 очками и уступает только мадридскому «Реалу» (12 очков).