San-Siro stadionini Milan shahar hokimiyatidan "Inter" va "Milan" klublari sotib olishi rejalashtirilmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sky Italia xabar berdi. Shahar meri Juzeppe Sala Rtl radiostansiyasiga bergan intervyusida, klubalar bilan kelishuvga erishilganini ma’lum qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, stadion 2031 yilga qadar tayyor bo‘lishi kerak, aks holda UEFA 2032 yilgi Yevropa chempionatini Milan shahrida o'tkazishni ko‘rib chiqmaydi. Stadion masalasi bo‘yicha qaror shahar kengashining 17 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadigan yig‘ilishida ovozga qo‘yiladi.
Mer Sala o‘z ovozini "ha" tomon berishini aytdi va shu oy oxirigacha bu masala yakuniga yetkazilishini va’da qildi. Stadionning yangilanishi va tayyorlanishi Milan uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, bu shaharni xalqaro sport tadbirlarini o'tkazishga tayyorlashda katta rol o‘ynaydi.
Shuningdek, bu loyiha mahalliy iqtisodiyot va sport infratuzilmasining rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Стадион Сан-Сиро хотят купить футбольные клубы Милана
Планируется, что стадион Сан-Сиро будет куплен у городской администрации Милана клубами "Интер" и "Милан". Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом также сообщило Sky Italia. Мэр города Джузеппе Сала в интервью радиостанции Rtl заявил, что достигнута договорённость с клубами.
По его словам, стадион должен быть готов к 2031 году, иначе УЕФА не рассмотрит проведение чемпионата Европы 2032 года в Милане. Вопрос о стадионе будет вынесен на голосование на заседании городского совета 17 сентября.
Мэр Сала заявил, что проголосует "за" и пообещал, что этот вопрос будет решён до конца этого месяца. Обновление и подготовка стадиона имеет важное значение для Милана и играет большую роль в подготовке города к проведению международных спортивных мероприятий.
Кроме того, этот проект положительно повлияет на развитие местной экономики и спортивной инфраструктуры.