Guberniev Safonovning PSJda o‘rnini mustahkamlashini tiladi
Dmitriy Guberniev, mashhur teleboshlovchi, «Pari Sen-Jermen» jamoasining Chempionlar Ligasi musobaqasidagi ikki marta ketma-ket ishtiroki haqida fikr bildirdi va ayniqsa rus darvozaboni Matvey Safonovning o‘rnini alohida ta’kidladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Gubernievning so‘zlariga ko‘ra, chempionlikni himoya qilish birinchi marta g‘olib bo‘lishdan ko‘ra har doim qiyinroq, ammo Parij jamoasi sovrinni qo‘lga kiritish uchun kurashishi mumkin. U Safonovga asosiy tarkibda o‘z o‘rnini mustahkamlashni va darvozabonlik uchun raqobatda g‘alaba qozonishni tiladi hamda Evropa jamoasiga o‘tishga qaror qilgan rus darvozabonining jasoratini alohida ta’kidladi.
Guberniev shuningdek, uning faoliyatini diqqat bilan kuzatayotganini, Safonovning mardligi va haqiqiy sportchi ekanligini aytib o‘tdi. Matvey Safonov 2024-yil yozida Fransiyaning yirik jamoasi «Pari Sen-Jermen»ga o‘tgan.
O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda jami 17 o‘yin o‘tkazib, 7 marta darvozasini daxlsiz saqlagan. Hozirgi mavsumda esa rus darvozaboni hali o‘yinlarda maydonga tushgani yo‘q.
Safonovning jamoada o‘z o‘rnini mustahkamlashi va muvaffaqiyatga erishishi futbol ishqibozlari tomonidan katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Губерниев желает укрепить позицию Сафонова в ПСЖ
Дмитрий Губерниев, известный телеведущий, высказался о двух подряд участиях команды «Пари Сен-Жермен» в Лиге чемпионов и особенно выделил место российского вратаря Матвея Сафонова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Губерниева, защищать чемпионство всегда сложнее, чем выиграть его впервые, однако парижская команда может бороться за трофей. Он пожелал Сафонову укрепить своё место в основном составе и одержать победу в конкуренции за место в воротах, а также особо отметил смелость российского вратаря, решившего перейти в европейский клуб.
Губерниев также отметил, что внимательно следит за его карьерой, подчеркнув мужество и настоящий спортивный характер Сафонова. Матвей Сафонов перешёл в крупный французский клуб «Пари Сен-Жермен» летом 2024 года.
В прошлом сезоне он провёл всего 17 матчей во всех соревнованиях и 7 раз сохранил свои ворота в неприкосновенности. В текущем сезоне российский вратарь пока не выходил на поле.
Укрепление позиции Сафонова в команде и его успехи вызывают большой интерес у футбольных болельщиков.