Liam Delap sehr san’atiga bo‘lgan qiziqishini ochiq tan oldi
Londonning “Chelsi” jamoasi hujumchisi Liam Delap o‘zining noodatiy mashg‘uloti haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U mashhur sehrgar Devid Kopperfildga qiziqadi va uning sehrli hiylalarini o‘rganishga harakat qilmoqda. Bunday imkoniyat unga jarohat tufayli to‘qqiz oy davomida maydondan uzoqda bo‘lgan paytda yuzaga kelgan.
Jarohatdan davolanish jarayonida Liam ko‘p vaqtini sehrga bag‘ishlagan. Uning otasi Rori Delap jurnalistlarga o‘g‘lining sehrni o‘zlashtirishga intilayotganini aytdi.
Rori o‘zi ham ingliz Premyer ligasidagi “Stok Siti”, “Derbi Kaunti”, “Sautgempton” va “Sanderlend” klublarida ko‘plab o‘yinlar o‘tkazgan tajribali futbolchi hisoblanadi. U o‘g‘lining sehr san’atini matematik jihatdan ham tushunishga harakat qilayotganini ta’kidladi.
Yangi mavsumda Liam Delap “Chelsi” safida allaqachon uchta o‘yin o‘tkazdi va jamoaga o‘z hissasini qo‘shmoqda. Uning sportdagi faoliyati va sehrga bo‘lgan qiziqishi ko‘plab muxlislar tomonidan e’tirof etilmoqda.

Лиам Делап откровенно признался в своей страсти к магии
Нападающий лондонского «Челси» Лиам Делап рассказал о своем необычном увлечении. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он интересуется известным иллюзионистом Дэвидом Копперфилдом и пытается изучать его магические трюки. Такая возможность появилась у него во время девятимесячного перерыва из-за травмы.
В процессе восстановления после травмы Лиам посвятил много времени магии. Его отец Рори Делап рассказал журналистам, что сын стремится овладеть искусством магии.
Сам Рори является опытным футболистом, сыгравшим множество матчей в английской Премьер-лиге за клубы «Сток Сити», «Дерби Каунти», «Саутгемптон» и «Сандерленд». Он отметил, что сын пытается понять искусство магии и с математической точки зрения.
В новом сезоне Лиам Делап уже провел три игры за «Челси» и вносит свой вклад в команду. Его спортивная карьера и интерес к магии признаются многими болельщиками.