Real jamoasi Arsenal himoyachisiga ko‘z tikmoqda
Madridning «Real» klubi tarkibini kuchaytirish bo‘yicha rejalar tuzmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning qisqa ro‘yxatida «Arsenal» jamoasining himoyachisi Vilyam Saliba bor. Bu haqda taniqli futbol insayderi Fabrizio Romano o‘z dasturining yangi sonida ma’lum qildi.
Romano shuningdek, «Arsenal» jamoasi Salibani yangi shartnoma bilan bog‘lash uchun barcha imkoniyatlarni ishga solayotganini ta’kidladi. So‘nggi haftalarda «kanonirlar» taklif qilinayotgan shartnoma sharoitlarini yaxshilashga harakat qilmoqda.
«Real» esa bu jarayonni diqqat bilan kuzatib bormoqda. Bundan tashqari, matbuot uzoq vaqtdan beri «Real» klubini 24 yoshli Saliba bilan bog‘lab kelmoqda.
Uning «Arsenal» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Mashhur Transfermarkt portali Vilyam Salibaning qiymatini 80 million yevroga baholamoqda.
Bu futbolchining jamoa uchun katta qimmatga ega ekanligini ko‘rsatadi. «Real»ning Salibani o‘z safiga qo‘shish niyati jiddiy ekanligi aytilmoqda.

Реальная команда прицеливается на защитника Арсенала
В коротком списке клуба находится защитник «Арсенала» Вильям Салиба. Об этом сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо в новом выпуске своей программы.
Романо также отметил, что «Арсенал» прилагает все усилия, чтобы связать Салибу новым контрактом. В последние недели «канониры» пытаются улучшить условия предлагаемого контракта.
«Реал» внимательно следит за этим процессом. Кроме того, СМИ уже давно связывают мадридский клуб с 24-летним Салибой.
Его действующий контракт с «Арсеналом» рассчитан до середины 2027 года. Известный портал Transfermarkt оценивает стоимость Вильяма Салибы в 80 миллионов евро.
Это показывает, что этот футболист имеет большую ценность для команды. Говорят, что намерения «Реала» по привлечению Салибы в свои ряды серьёзны.