Slot: Liverpul yozgi o‘zgarishlardan so‘ng yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda
«Liverpul» Premer-liganing to‘rtinchi turigacha ochkolar yo‘qotmay o‘ynadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mersisayd jamoasining bosh murabbiyi Arne Slot bu borada fikr bildirdi. Niderlandiyalik mutaxassis yozgi tarkibni qayta shakllantirishni hisobga olib, natijalar yomonroq bo‘lishini kutganini tan oldi.
Slotning so‘zlariga ko‘ra, u yozgi o‘zgarishlarga qaramay, jamoa kutganidan ancha yaxshi natija ko‘rsatdi. «Biz yozgi o‘zgarishlar haqida hammasi ma’lum, ammo to‘rt o‘yinda 12 ochko yig‘ish ajoyib natija.
Men ko‘p o‘zgarishlardan keyin holat yomonlashadi deb o‘ylagandim», dedi murabbiy UEFA saytida o‘tkazilgan matbuot anjumanida. Chorshanba kuni Chempionlar ligasining umumiy bosqichining birinchi turida «Liverpul» «Atletiko»ni qabul qiladi.
O‘yinning boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 22:00 da bo‘ladi. «Enfild» stadionidagi voqealarni LiveResult portali orqali matnli tarzda kuzatish mumkin.

Слот: Ливерпуль показывает хорошую игру после летних изменений
«Ливерпуль» играл без потерь очков до четвёртого тура Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер мерсисайдской команды Арне Слот высказался по этому поводу. Нидерландский специалист признал, что, учитывая летнее обновление состава, ожидал худших результатов.
По словам Слота, несмотря на летние изменения, команда показала результат значительно лучше, чем ожидалось. «Все известно о летних изменениях, но набрать 12 очков в четырёх матчах — отличный результат.
Я думал, что после многих изменений ситуация ухудшится», — сказал тренер на пресс-конференции, проведённой на сайте УЕФА. В среду в первом туре группового этапа Лиги чемпионов «Ливерпуль» примет «Атлетико».
Начало игры по московскому времени в 22:00. События на стадионе «Энфилд» можно будет в текстовом формате отслеживать на портале LiveResult.