Ilgari «Manchester Siti» jamoasida yarim himoyachi sifatida o‘ynagan Ilkay Gyundogan «shaharliklar» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, PEP unga futboldan istagan barcha narsalarni berdi. Gyundogan murabbiy rahbarligida o‘ynash davomida ko‘p narsalarni o‘rganganini ta’kidladi.
Bu tajriba uning uchun juda ajoyib bo‘lgan. U murabbiy va futbolchi o‘rtasidagi oddiy munosabatdan ko‘proq, alohida bog‘liqlik mavjudligini aytdi.
Futbolchi shuningdek, Gvardiola rahbarligisiz o‘zining uzoq yillik faoliyati davomida erishgan yutuqlariga erisha olmasligini ta’kidladi. Xosep Gvardiola 2016 yildan buyon «Manchester Siti» jamoasini boshqarib kelmoqda.
Uning rahbarligida jamoa Angliya chempionatida oltita marta g‘olib chiqdi, shuningdek, Chempionlar ligasida va boshqa ko‘plab musobaqalarda yutuqlarga erishdi. Gvardiolaning murabbiylik uslubi va jamoani boshqarishdagi mahorati «Manchester Siti»ning muvaffaqiyatlarida muhim rol o‘ynadi.

Гюндоган: Без Гвардиолы я бы не достиг такого успеха
Ранее полузащитник «Манчестер Сити» Илкай Гюндоган высказался о главном тренере «горожан» Хосепе Гвардиоле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ПЕП дал ему всё, что он хотел от футбола. Гюндоган отметил, что за время игры под руководством тренера он многому научился.
Этот опыт был для него очень ценным. Он сказал, что между тренером и игроком существует не просто обычное отношение, а особая связь.
Футболист также подчеркнул, что без руководства Гвардиолы он не смог бы достичь тех успехов, которых добился за свою долгую карьеру. Хосеп Гвардиола возглавляет «Манчестер Сити» с 2016 года.
Под его руководством команда шесть раз становилась чемпионом Англии, а также добивалась успехов в Лиге чемпионов и многих других турнирах. Тренерский стиль Гвардиолы и его мастерство в управлении командой сыграли важную роль в успехах «Манчестер Сити».