Kovach: Jamoaviy o‘yin meni qoniqtiradi
Uchrashuv 4:4 hisobida yakunlandi. «Borussiya» jamoasi o‘yinni 4:2 hisobida oldinda olib borardi, ammo so‘nggi daqiqalardagi qo‘shimcha vaqtda ikki marta gol o‘tkazib yuborib, durang natijaga rozi bo‘lishga majbur bo‘ldi.
Kovach matbuot anjumanida jamoaning o‘yini bilan mamnunligini ta’kidladi. Unga ko‘ra, raqib juda kuchli edi va o‘yinning birinchi bo‘limida «Borussiya» ustunlikka ega bo‘lgan.
Biroq, o‘yinning so‘nggi daqiqalarida qilgan xatolar natijasida g‘alaba qo‘lga kiritilmadi. Murabbiy jamoaning yanada ishonchli harakat qilishi kerakligini qayd etdi.
1 oktabr kuni «Borussiya» o‘z maydonida «Atletik» Bilbao jamoasiga qarshi ikkinchi tur o‘yinini o‘tkazadi.

Ковач: Командная игра меня устраивает
Главный тренер дортмундской «Боруссии» Нико Ковач поделился своими мыслями после матча Лиги чемпионов против «Ювентуса». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 4:4. «Боруссия» вела в счёте 4:2, но в добавленное время пропустила два гола и была вынуждена согласиться на ничью.
На пресс-конференции Ковач отметил своё удовлетворение игрой команды. По его словам, соперник был очень сильным, а в первом тайме «Боруссия» доминировала.
Однако из-за ошибок в последние минуты матча победа не была достигнута. Тренер подчеркнул, что команде необходимо действовать более уверенно.