Kelli: Dortmund va Yuventus o‘rtasidagi o‘yin ajoyib kechdi
Dortmundning "Borussiya" jamoasi sport direktori Sebastyan Kely Chempionlar Ligasi doirasidagi "Yuventus"ga qarshi o‘yin (4:4) haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinning juda ko‘p gol kiritilgan va hayajonli kechganligini ta’kidladi. Barcha sakkizta gol ikkinchi bo‘limda urildi.
"Borussiya" jamoasi oxirgi daqiqalarda ikki gol o‘tkazib yuborib, g‘alabani qo‘ldan boy berdi. Kely fikricha, ikkinchi bo‘limda har ikki jamoa ajoyib o‘yin ko‘rsatdi.
To‘p doimiy ravishda harakatda bo‘lib, ko‘plab imkoniyatlar yuzaga keldi. Bu esa muxlislar uchun ajoyib tomosha bo‘ldi.
U o‘z jamoasining o‘yinidan mamnunligini bildirgan, ammo o‘yinning so‘nggi daqiqalari biroz afsuslantirganini tan oldi. Emotsiyalar tinchiganidan so‘ng, ular "Yuventus" bilan durang natija qayd etganidan xursand bo‘lishini aytdi.
Rasmiy UEFA saytida keltirilgan ma’lumotga ko‘ra, bu holat Chempionlar Ligasi tarixida ikkinchi marta ro‘y berayotgani qayd etilgan. Aynan ikkinchi bo‘limda sakkizta gol urilishi juda kam uchraydigan voqea hisoblanadi.

Келли: Игра между Дортмундом и Ювентусом прошла великолепно
Спортивный директор дортмундской "Боруссии" Себастьян Кели поделился своими мыслями о матче Лиги чемпионов против "Ювентуса" (4:4). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что игра была очень результативной и захватывающей. Все восемь голов были забиты во втором тайме.
Команда "Боруссия" в последние минуты пропустила два гола и упустила победу. По мнению Кели, обе команды показали великолепную игру во втором тайме.
Мяч постоянно находился в движении, возникло множество возможностей. Это стало отличным зрелищем для болельщиков.
Он выразил удовлетворение игрой своей команды, но признал, что последние минуты матча немного расстроили. После успокоения эмоций они будут рады ничьей с "Ювентусом".
Согласно информации на официальном сайте УЕФА, это событие произошло во второй раз в истории Лиги чемпионов. Забитие восьми голов именно во втором тайме — очень редкое явление.