Jeksonning "Chelsi"ga qaytish ehtimoli yo‘q
Yozgi transfer oynasida «Bavariya» «Chelsi»dan Jeksonni ijaraga oldi va uni sotib olish huquqiga ega bo‘ldi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Jekson «Chelsi»ga qaytmaydi, chunki uning Enzo Mareska bilan munosabatlari yaxshi bo‘lmagan.
Shu sababli, jamoalar o‘rtasida kelishmovchiliklarni oldini olish uchun «Chelsi» futbolchining ketishiga ruxsat berdi. Hozirda 24 yoshli Jekson «Bavariya» safida Germaniya chempionatining bitta o‘yinida maydonga tushgan, ammo ochkolar keltiradigan gol yoki assist qayd etmagan.
Transfermarkt portali mutaxassislari uning bozor qiymatini 50 million yevroga baholamoqda. Ushbu ma’lumotlar futbolchining kelajagi va transfer imkoniyatlari haqida aniq tasavvur beradi.

Вероятность возвращения Джексона в "Челси" отсутствует
Агент Диоманси Камара, представляющий интересы нападающего «Баварии» Николаса Джексона, высказался о вероятности возвращения футболиста в «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В летнее трансферное окно «Бавария» арендовала Джексона у «Челси» с правом последующего выкупа. По словам агента, Джексон не вернется в «Челси», так как у него были плохие отношения с Энцо Мареской.
По этой причине, чтобы избежать разногласий между клубами, «Челси» разрешил футболисту покинуть команду. В настоящее время 24-летний Джексон сыграл один матч в чемпионате Германии за «Баварию», но не отметился голами или результативными передачами.
Эксперты портала Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 50 миллионов евро. Эти данные дают четкое представление о будущем футболиста и его трансферных перспективах.