Italiya matbuotida Adriano Galliani "Milan" klubiga qaytishi mumkinligi haqida ko‘p gapirilmoqda, deb xabar beradi taniqli jurnalist Massimo Moretto. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yozda Galliani va klub vakillari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib, qo‘l berishgan. Hozirda bu voqeaning ro‘yobga chiqish ehtimoli yuqori ekanligi qayd etilmoqda.
Yaqin haftalarda bu masala hal qilinishi kutilmoqda, deydi jurnalist so‘zlari manbasi pianetamilan.it saytida e’lon qilingan. Galliani uzoq yillar davomida Silvio Berluskonining eng yaqin yordamchisi sifatida faoliyat yuritgan.
Biroq "Milan" klubi sotilgandan so‘ng u boshqa loyiha – "Monza" klubida ishlamoqda. Afsuski, ushbu jamoa Serie Ada o‘z o‘rnini saqlab qololmadi va Italiya futbolining yuqori darajasidan chiqib ketdi.
Shunday qilib, Adriano Gallianining "Milan"ga qaytishi borasida matbuotda ko‘plab taxminlar mavjud bo‘lib, yaqin kelajakda bu masala aniq javob topishi kutilmoqda.

Адриано Галльяни может скоро вернуться в клуб Милан
В итальянской прессе много говорят о возможном возвращении Адриано Галльяни в клуб «Милан», сообщает известный журналист Массимо Моретто. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Летом состоялась встреча между Галльяни и представителями клуба, на которой они пожали друг другу руки. В настоящее время отмечается высокая вероятность реализации этого события.
Ожидается, что в ближайшие недели этот вопрос будет решён, говорится в источнике слов журналиста, опубликованных на сайте pianetamilan.it. Галльяни долгие годы работал в качестве ближайшего помощника Сильвио Берлускони.
Однако после продажи клуба «Милан» он работает над другим проектом — клубом «Монца». К сожалению, эта команда не смогла сохранить своё место в Серии А и покинула высший уровень итальянского футбола.
Таким образом, в прессе существует множество предположений о возвращении Адриано Галльяни в «Милан», и в ближайшем будущем ожидается ясный ответ по этому вопросу.