«Liverpul» jamoasining bosh murabbiyi Arne Slot yarim himoyachi Ko‘rtis Jonsning sog‘ligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jons mushak jarohati tufayli Premer-liga doirasidagi «Bernli»ga qarshi o‘yinni o‘tkazib yuborgan. Shu sababli, yarim himoyachi chorshanba kuni «Atletiko»ga qarshi Chempionlar ligasidagi uchrashuvda maydonga tushmaydi.
Slotning so‘zlariga ko‘ra, Jons ertaga jamoa bilan birga mashg‘ulot o‘tadi va murabbiy uning shanba kuni o‘tkaziladigan o‘yinda maydonga chiqishiga umid qilmoqda. Shanba kuni «Liverpul» Angliya chempionatining navbatdagi turida «Everton» jamoasi bilan o‘ynaydi.
Ushbu merseysayd derbisi «Enfild» stadionida bo‘lib o‘tadi. Tomoshabinlar uchun «Liverpul» va «Atletiko» o‘rtasidagi Chempionlar ligasi birinchi turi uchrashuvi matnli translyatsiyasi taqdim etiladi.

Слот: Джонс выйдет на поле до субботы
Главный тренер команды «Ливерпуль» Арне Слот высказался о состоянии здоровья полузащитника Кёртиса Джонса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Джонс пропустил матч Премьер-лиги против «Бернли» из-за мышечной травмы. По этой причине полузащитник не выйдет на поле в среду в матче Лиги чемпионов против «Атлетико».
По словам Слота, Джонс завтра будет тренироваться вместе с командой, и тренер надеется, что он сможет выйти на поле в матче, который состоится в субботу. В субботу «Ливерпуль» сыграет с командой «Эвертон» в очередном туре чемпионата Англии.
Этот мерсисайдский дерби пройдет на стадионе «Энфилд». Для зрителей будет предоставлена текстовая трансляция матча первого тура Лиги чемпионов между «Ливерпулем» и «Атлетико».