Fayzullaev Istanbulda moslashishni davom ettirmoqda
O‘zbekistonlik murabbiy Dmitriy An, sobiq poytaxtning CSKA jamoasi yarim himoyachisi Abbosbek Fayzullaevning yetishtiruvchisi, futbolchining yangi klubdagi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Fayzullaev CSKA jamoasini tark etib, «Istanbul Boshakshehir» klubiga o‘tdi va bu transfer 7,5 million yevroga amalga oshdi. Murabbiyning aytishicha, Abbosbek hozirda Turkiya futboliga moslashish jarayonidan o‘tmoqda.
Klubga yangi murabbiy kelgan, shuning uchun u hali to‘liq o‘z o‘yinini ko‘rsata olmayapti. Dmitriy An futbolchining tez orada moslashib, asosiy tarkibda maydonga tushishini kutmoqda.
Shuningdek, mutaxassis futbolchiga bosim bo‘layotganini ta’kidladi, chunki u jamoaning eng yuqori maosh oluvchi futbolchilari qatoriga kiradi. Hozirgi mavsumda Fayzullaev «Istanbul Boshakshehir» jamoasi safida to‘rtta o‘yinda maydonga tushdi va jami 111 daqiqa o‘ynadi.

Файзуллаев продолжает адаптироваться в Стамбуле
Тренер из Узбекистана Дмитрий Ан, воспитатель полузащитника ЦСКА бывшей столицы Аббосбека Файзуллаева, высказался о положении футболиста в новом клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Файзуллаев покинул ЦСКА и перешёл в клуб «Истанбул Башакшехир», трансфер составил 7,5 миллиона евро. По словам тренера, Аббосбек сейчас проходит процесс адаптации к турецкому футболу.
В клуб пришёл новый тренер, поэтому он пока не может полностью показать свою игру. Дмитрий Ан ожидает, что футболист скоро адаптируется и выйдет на поле в основном составе.
Также специалист отметил, что на футболиста оказывается давление, так как он входит в число самых высокооплачиваемых игроков команды. В текущем сезоне Файзуллаев сыграл за «Истанбул Башакшехир» в четырёх матчах, проведя в общей сложности 111 минут.