Fransuz futbolchisi Yasin Adli «Milan» klubini tark etib, Saudiya Arabistoniga yo‘l oldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U «Al-Shabab» jamoasida o‘ynaydi. Uning shartnomasi tafsilotlarini taniqli italyan jurnalisti Matteo Moretto ma’lum qildi.
Morettoning so‘zlariga ko‘ra, shartnoma uch yilga mo‘ljallangan bo‘lib, har yili Adli o‘zining bank hisobiga oltita million yevro mablag‘ oladi. «Milanda» esa unga bunday maosh hech qachon berilmagan, chunki klub faqat yetakchi futbolchilarga yuqori maosh to‘laydi.
Shu bilan birga, Moretto ta’kidlaganidek, Adlining xizmatlariga Italiyada ham qiziqish bildirgan jamoalar bo‘lgan, xususan «Sassuolo» va «Torino». Biroq futbolchi ko‘proq daromad topish maqsadida Saudiya Arabistonini tanladi.
Bu qaror uning moliyaviy manfaatlarini ko‘zlab qilingan. Yasin Adlining yangi jamoasida faoliyati davomida qanday natijalarga erishishi futbol olamida qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Ясин Адли в Саудовской Аравии зарабатывает 6 миллионов евро в год
Французский футболист Ясин Адли покинул клуб «Милан» и отправился в Саудовскую Аравию. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он будет играть в команде «Аль-Шабаб». Детали его контракта раскрыл известный итальянский журналист Маттео Моретто.
По словам Моретто, контракт рассчитан на три года, и ежегодно Адли будет получать на свой банковский счёт шесть миллионов евро. В «Милане» ему никогда не платили такую зарплату, так как клуб выплачивает высокие зарплаты только ведущим футболистам.
При этом, как отметил Моретто, в Италии были команды, проявлявшие интерес к услугам Адли, в частности «Сассуоло» и «Торино». Однако футболист выбрал Саудовскую Аравию с целью получить больший доход.
Это решение было принято с учётом его финансовых интересов. За тем, каких результатов добьётся Ясин Адли в своей новой команде, с интересом следят в футбольном мире.