Flik: "Barselona" Chempionlar Ligasida o‘z imkoniyatini namoyon etadi
«Barselona» jamoasi bosh murabbiyi Hans-Diter Flik Chempionlar Ligasi doirasidagi maqsadlar haqida so‘z berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis mutaxassisi har bir o‘yinga alohida e’tibor qaratish zarurligini ta’kidladi va jamoa o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishi lozimligini aytdi. U o‘z tajribasiga tayanib, har bir o‘yinda to‘liq kuch bilan o‘ynash muhim ekanini ta’kidladi.
O‘tgan mavsumdan saboq olib, har kuni yaxshilanishga intilish kerakligini bildirgan Flik, ertangi o‘yinda jamoa qanday natija ko‘rsatishini kuzatishni taklif qildi. Chempionlar Ligasi guruh bosqichining birinchi turida «Barselona» safarda «Nyukasl» jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
O‘yin 18 sentyabr kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. O‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.
Murabbiyning fikricha, har bir futbolchi o‘zining eng yaxshi tomonlarini namoyish qilishi lozim va jamoa o‘z kuchini to‘liq ko‘rsatishga intilishi kerak. Bu o‘yin jamoaning keyingi yo‘nalishini belgilovchi muhim bosqich bo‘ladi.

Флик: "Барселона" проявит свои возможности в Лиге чемпионов
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик рассказал о целях в рамках Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий специалист подчеркнул необходимость уделять особое внимание каждой игре и заявил, что команда должна показать свои возможности. Он отметил, опираясь на свой опыт, что важно играть на полную мощность в каждом матче.
Уроки, извлечённые из прошлого сезона, и стремление к ежедневному совершенствованию — таков подход Флика, который предложил наблюдать за результатом команды в завтрашнем матче. В первом туре группового этапа Лиги чемпионов «Барселона» сыграет в гостях с командой «Ньюкасл».
Матч начнётся 18 сентября в 22:00 по московскому времени. Следить за игрой можно будет через текстовую трансляцию.
По мнению тренера, каждый футболист должен проявить свои лучшие качества, а команда должна стремиться показать всю свою силу. Эта игра станет важным этапом, определяющим дальнейшее направление команды.