Barselona 17 yoshli Pedro bilan shartnoma uzaytiradi
Jurnalist Juli Klaramuntning ma’lumotiga ko‘ra, «ko‘k-bordo» jamoasi rahbariyati 17 yoshli futbolchi bilan shartnoma muddatini uzaytirish ustida ish olib bormoqda. Pedro Fernandezga Angliya Premer ligasining yetakchi klublari qiziqish bildirmoqda.
Hozircha futbolchi «Barselona»ning asosiy jamoasida debyut qilmagan bo‘lsa-da, u muntazam ravishda Ispaniya La Ligasi o‘yinlari uchun ro‘yxatga kiritilmoqda. Hozirgi shartnoma 2027 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi yangi kelishuv yaqin kelajakda rasmiylashtirilishi kutilmoqda. Pedro Fernandez jamoaning kelajakdagi rejalarida muhim o‘rin tutadi.
Uning o‘sishi va rivojlanishi uchun shartnoma yangilanishi muhim ahamiyatga ega. Klub yosh futbolchilarni qo‘llab-quvvatlashga katta e’tibor beradi.

Барселона продлевает контракт с 17-летним Педро
Полузащитник атакующего плана команды «Барселона» Педро Фернандес вскоре может подписать новый трудовой контракт с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Хули Кларамунта, руководство «сине-гранатовых» работает над продлением срока контракта с 17-летним футболистом. Педро Фернандес интересуются ведущие клубы Английской Премьер-лиги.
Хотя футболист пока не дебютировал в основной команде «Барселоны», он регулярно включается в заявку на матчи испанской Ла Лиги. Текущий контракт действует до середины 2027 года.
Ожидается, что новое соглашение между клубом и игроком будет оформлено в ближайшем будущем. Педро Фернандес занимает важное место в планах команды на будущее.
Обновление контракта имеет большое значение для его роста и развития. Клуб уделяет большое внимание поддержке молодых футболистов.