Palmer: Chelsi Bavariyaga qarshi ko‘proqqa loyiq edi
23 yoshli futbolchi «ko‘klar» safidan «Alyants Arena»da yagona gol muallifi bo‘ldi. Maydon egalari safidan Garri Keyn ikki bor gol urdi, shuningdek, London jamoasiga qarshi o‘z darvozasiga autogol yozildi, bu esa Trevo Chalobaning nomi bilan bog‘liq.
Palmer DAZN bilan suhbatda o‘z fikrlarini bildirib, jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatganini ta’kidladi. Unga ko‘ra, uchta gol o‘z xatolari sabab kiritilgan.
Jamoa ko‘p imkoniyatlar yaratgan, ammo ularning barchasini amalga oshira olmagan. «Bavariya» kuchli raqib bo‘lsa-da, bugungi o‘yinda ko‘proq natijaga loyiq edik, dedi futbolchi.
Keyingi bosqichda, umumiy guruh bosqichining ikkinchi turida, Enzo Mareska boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida Portugaliya «Benfika» jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin jamoaning keyingi muvaffaqiyatlari uchun muhim hisoblanadi.

Palmer: Челси заслуживал больше против Баварии
Полузащитник атакующей линии команды «Челси» Кал Палмер дал интервью после матча Лиги чемпионов против «Баварии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
23-летний футболист стал автором единственного гола «синих» на «Альянц Арене». Со стороны хозяев поля Гарри Кейн забил дважды, а также в ворота лондонской команды был записан автогол, связанный с именем Трево Чалоба.
В беседе с DAZN Палмер выразил своё мнение, подчеркнув, что команда показала хорошую игру. По его словам, три гола были пропущены из-за собственных ошибок.
Команда создала много возможностей, но не смогла реализовать их все. Несмотря на то, что «Бавария» является сильным соперником, в сегодняшнем матче мы заслуживали большего результата, — сказал футболист.
В следующем этапе, во втором туре группового этапа, команда под руководством Энцо Марески примет на своём поле португальский клуб «Бенфика». Эта игра имеет важное значение для дальнейших успехов команды.