«Liverpul» bosh murabbiyi Arne Slot Madridning «Atletiko» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda debyut qilgan Aleksandr Isakning o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Qimmatbaho yangi futbolchi «qizillar» tarkibida asosiy boshlang‘ichda maydonga tushdi va 58-daqiqagacha o‘ynadi. Keyin esa Ugo Ekitike bilan almashtirildi.
Slotning so‘zlariga ko‘ra, Isak jamoa bilan faqat bir-ikki hafta shug‘ullangan bo‘lsa-da, o‘z formasini yaxshilagan. U futbol o‘ynashni bilishini aytdi va hozirgi holati uning kutganidan ham yuqori ekanini ta’kidladi.
Biroq murabbiy Aleksandr Isakdan darhol hamma narsani kutmaslik kerakligini, chunki jamoa haftasiga uch marta o‘yin o‘tkazadi va bu yosh futbolchi uchun hali ko‘p yuk ekanini bildirdi. «Liverpul» Isakni «Nyukasl»dan 145 million yevroga sotib oldi.
Ushbu transfer jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi. Slot va jamoa futbolchining rivojlanishiga umid bog‘lagan.

Slot высоко оценил дебют Иссака в Ливерпуле
Главный тренер «Ливерпуля» Арне Слот высоко оценил игру Александра Исака, дебютировавшего в матче против мадридского «Атлетико». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дорогой новый футболист вышел в основном составе «красных» и играл до 58-й минуты, после чего был заменён на Уго Экитике.
По словам Слота, хотя Исак тренировался с командой всего одну-две недели, он улучшил свою форму. Тренер отметил, что футболист умеет играть и его нынешнее состояние даже выше ожидаемого.
Однако наставник подчеркнул, что не стоит сразу ждать от Александра Исака всего, так как команда проводит по три матча в неделю, и это пока большая нагрузка для молодого игрока. «Ливерпуль» приобрёл Исака у «Ньюкасла» за 145 миллионов евро.
Этот трансфер считается важным шагом для усиления атакующей линии команды. Слот и коллектив возлагают надежды на развитие футболиста.