Mareska: "Chelsi" "Bavariya"ga qarshi ajoyib o‘yin ko‘rsatdi
«Chelsi» jamoasi bosh murabbiyi Enzo Mareska Chempionlar Ligasi doirasidagi «Bavariya»ga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdagi (1:3) mag‘lubiyatdan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 27-daqiqasiga kelib, «Bavariya» jamoasi ikki gol urishga muvaffaq bo‘ldi, biroq qisqa vaqt ichida Ko‘l Palmer bitta golni qaytardi. Ikkinchi bo‘limda Garri Keyn aniq zarbasi bilan dubul qayd etdi va o‘yinning yakunini belgilab berdi.
Mareska o‘z intervyusida shunday dedi: «Biz o‘yinni yaxshi boshladik. Dastlabki 20 daqiqada ikki-uch imkoniyat yaratdik.
Kiritilgan gol o‘yinning kechishiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi, aslida uni oldini olish mumkin edi. Hakamning Ta futbolchisini maydondan haydab yubormaslik qarori noto‘g‘ri bo‘ldi, deb hisoblayman.
Avtogol va penalti bizga qiyinchilik tug‘dirdi, ammo biz oxirigacha o‘yinda edik. Eng asosiy saboq shuki, butun 95 daqiqa davomida doimiy ravishda yaxshi o‘ynash lozim, bo‘laklarga bo‘lib emas.
Ba’zan biz kerakli darajani ko‘rsata olmadik.» Keyingi, ikkinchi turda «Chelsi» o‘z maydonida 30-sentyabr kuni «Benfika» jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Mareska: "Челси" показал отличную игру против "Баварии"
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска поделился своими мыслями после поражения (1:3) в матче Лиги чемпионов против «Баварии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
К 27-й минуте команда «Бавария» сумела забить два гола, однако вскоре Коул Палмер ответил одним голом. Во втором тайме Гарри Кейн забил дубль точным ударом и определил исход игры.
В своем интервью Мареска сказал: «Мы хорошо начали игру. В первые 20 минут создали две-три возможности.
Пропущенный гол негативно повлиял на ход матча, на самом деле его можно было предотвратить. Я считаю, что решение судьи не удалять игрока «ТА» с поля было ошибочным.
Автогол и пенальти создали нам трудности, но мы были в игре до самого конца. Главный урок в том, что нужно постоянно хорошо играть все 95 минут, а не отрывками.
Иногда нам не удавалось показать нужный уровень.» В следующем, втором туре «Челси» сыграет дома против «Бенфики» 30 сентября.