Luis Dias Barselona bilan muzokaralar haqida gapirdi
Bavariya jamoasining qanot hujumchisi Luis Dias o‘zining Myunxenga ko‘chib o‘tishidan oldin Barselona bilan muzokaralar olib borgani haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis jamoasi iyul oyida 28 yoshli futbolchini Liverpuldan sotib olgan. Oldinroq kolumbiyalik futbolchi Barselonaga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi va o‘zi ham katalon klubi bilan muloqot qilgani haqida tan oldi.
Luis Diasning so‘zlariga ko‘ra, yozda Barselona bilan muzokaralar bo‘lgan. Bu transfer oynasi ochiq bo‘lganida odatiy holat ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, u o‘zining oxirgi qarori haqida hech qanday afsusda emasligini bildirdi. Dias Bavariyada baxtli ekanini va bu juda yaxshi klub ekanini aytdi.
Luis Diasning transferi Bavariyaga 70 million yevroga tushdi. Uning shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Bu futbolchining yangi jamoasida uzoq muddat faoliyat yuritishi kutilmoqda. Bavariya jamoasi Luis Diasni o‘z tarkibiga qo‘shib, hujum chizig‘ini yanada kuchaytirdi.

Луис Диас рассказал о переговорах с Барселоной
Крайний нападающий команды Бавария Луис Диас рассказал о том, что перед переходом в Мюнхен вел переговоры с Барселоной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий клуб в июле приобрел 28-летнего футболиста у Ливерпуля. Ранее ходили слухи, что колумбиец может перейти в Барселону, и он сам признал, что вел переговоры с каталонским клубом.
По словам Луиса Диаса, летом были переговоры с Барселоной. Он подчеркнул, что это обычная практика во время открытого трансферного окна.
Также он заявил, что не жалеет о своем окончательном решении. Диас отметил, что счастлив в Баварии и что это очень хороший клуб.
Трансфер Луиса Диаса обошелся Баварии в 70 миллионов евро. Его контракт рассчитан до середины 2029 года.
Ожидается, что футболист будет долго выступать за новую команду. Команда Бавария, подписав Луиса Диаса, усилила свою линию атаки.