Foden: Xolland barcha rekordlarni yangilaydi
Manchester Siti jamoasining yarim himoyachisi Fil Foden o‘z jamoadoshi Erling Xollandning o‘yini haqida ijobiy fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Norvegiyalik futbolchi bugungi Chempionlar Ligasi uchrashuvida Angliya vakili tomonidan berilgan pasdan keyin 56-daqiqada gol urdi. Bu uning turnirdagi 50-goli bo‘lib, u ushbu natijaga atigi 49 o‘yinda erishib, rekord o‘rnatdi.
Foden TNT Sportsga bergan intervyusida shunday dedi: “Ko‘rinib turibdiki, Erling barcha rekordlarni yangilaydi. U yoshligiga qaramay, ajoyib natijalarga erishdi.
Agar u o‘z o‘yinini davom ettirsa, hech kim uning yutuqlarini ortda qoldira olmaydi. U ajoyib futbolchi va bizga juda zarur”.

Foden: Холланд обновит все рекорды
Полузащитник Манчестер Сити Фил Фоден положительно высказался об игре своего партнёра по команде Эрлинга Холанда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Норвежский футболист забил гол на 56-й минуте сегодняшнего матча Лиги чемпионов после передачи от представителя Англии. Этот гол стал для него 50-м в турнире, и он достиг этого результата всего за 49 игр, установив рекорд.
В интервью TNT Sports Фоден сказал: «Очевидно, что Эрлинг обновляет все рекорды. Несмотря на свой возраст, он достиг потрясающих результатов.
Если он продолжит играть в том же духе, никто не сможет превзойти его достижения. Он великолепный футболист и очень нужен нам».