Rim politsiyasi "Latsio" va "Roma" o‘yini uchun tayyorgarlik ko‘rmoqda
Rim politsiyasi Serie A musobaqasining to‘rtinchi turida “Roma” va “Latsio” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvga tayyor turibdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda gazzetta.it xabar berdi. 21 sentyabr kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan o‘yinda 60 mingdan ortiq tomoshabin ishtirok etishi kutilmoqda.
Ushbu uchrashuvdan taxminan 2,2 million yevro daromad olinishi ko‘zda tutilgan. So‘nggi o‘yinlarda mag‘lubiyatlarga qaramay, “Latsio” va “Roma” muxlislari orasida yakshanba kunidagi derbi oldidan qiziqish va ishtiyoq susaymagan.
Biroq, uchrashuv oldidan, davomida va undan keyingi vaqtlarda yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan nizolar va to‘qnashuvlar haqida xavotirlar ham mavjud. “Roma” tribunalarida “Atletiko Madrid”, “Panatinaikos” va Zagrebdagi “Dinamo” klublarining ultraslari ishtirok etadi.
“Latsio” jamoasini esa “Vest Xem”, “Visla”, “Levski” va Leyptsigdagi “Lokomotiv” klublarining muxlislari qo‘llab-quvvatlaydi. Shahar hokimiyati xavfsizlikni ta’minlash bo‘yicha barcha zarur choralarni ko‘rmoqda va har qanday holatga tayyor turibdi.
Ushbu choralar jamoatchilik tartibini saqlash va voqealar oldini olishga qaratilgan. Shuningdek, politsiya va xavfsizlik xizmatlari o‘yinni tinch va xavfsiz o‘tkazish uchun hamkorlikda ishlamoqda.

Римская полиция готовится к матчу "Лацио" и "Рома"
Римская полиция готовится к матчу между командами «Рома» и «Лацио» в четвертом туре Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает gazzetta.it. В матче, запланированном на 21 сентября, ожидается участие более 60 тысяч зрителей.
Ожидается, что этот матч принесет доход около 2,2 миллиона евро. Несмотря на поражения в последних играх, интерес и энтузиазм среди болельщиков «Лацио» и «Ромы» перед воскресным дерби не ослабевают.
Однако существуют опасения по поводу возможных конфликтов и столкновений до, во время и после матча. На трибунах «Ромы» будут присутствовать ультрас клубов «Атлетико Мадрид», «Панатинаикос» и загребского «Динамо».
Команду «Лацио» поддержат болельщики клубов «Вест Хэм», «Висла», «Левски» и «Локомотив» из Лейпцига. Городские власти принимают все необходимые меры для обеспечения безопасности и готовы к любым ситуациям.
Эти меры направлены на поддержание общественного порядка и предотвращение инцидентов. Кроме того, полиция и службы безопасности работают совместно для проведения матча в спокойной и безопасной обстановке.