Napoli jamoasi bosh murabbiyi Antonio Konte Chempionlar Ligasi doirasida Manchester Siti bilan o‘ynalgan o‘yinda (0:2) Kevin de Bryunening maydonni tark etishi sababli uni almashtirishga majbur bo‘lishining sababi haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Belgiyalik futbolchining Etihad stadioniga qaytishi yaxshi kechmadi, ammo bu holatda uning aybi yo‘q edi. O‘yinning 21-daqiqasida Giovanni di Lorenzo maydonni tark etdi, 26-daqiqada esa Konte de Bryyune o‘rniga himoyachi Matias Oliverani maydonga tushirdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, boshqa tanlov yo‘q edi va u Kevin uchun juda afsusda ekanligini bildirdi. De Bryyune sobiq jamoasiga qarshi o‘ynayotgan bo‘lsa-da, vaziyatni to‘liq tushungan.
Bu almashtirish murabbiy uchun murakkab, ammo zarur qaror bo‘lgan. O‘yinda Manchester Siti ikkinchi bo‘limda Erlin Holand va Jeremi Doku tomonidan urilgan gollar evaziga g‘alaba qozondi.

Коне объяснил замену Кевина Де Брюйне
Главный тренер команды «Наполи» Антонио Конте рассказал о причине замены Кевина де Брюйне в матче Лиги чемпионов против «Манчестер Сити» (0:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Возвращение бельгийского футболиста на стадион «Этихад» прошло неудачно, но в этой ситуации его вина отсутствовала. На 21-й минуте Джованни ди Лоренцо покинул поле, а на 26-й минуте Конте выпустил защитника Матиаса Оливериани вместо де Брюйне.
По словам тренера, другого выбора не было, и он очень сожалеет о случившемся с Кевином. Несмотря на то, что де Брюйне играл против своей бывшей команды, он полностью понимал ситуацию.
Эта замена стала для тренера сложным, но необходимым решением. В матче «Манчестер Сити» одержал победу благодаря голам Эрлинга Холанда и Джереми Доку во втором тайме.
Таким образом, тренер «Наполи» Конте поделился мнением о том, как его команда действовала в сложной ситуации.