Shmeyxel Xyolunnaning ketishidan afsuslanmoqda
U ta’kidlaganidek, bu holat uni eng ko‘p afsuslantirgan voqealardan biridir. Shmeyxelning so‘zlariga ko‘ra, Hyolunna "Manchester Yunayted" uchun mavsum davomida 25 ta gol urishi mumkin edi.
Muammo futbolchida emas, balki jamoaning o‘yin uslubida bo‘lgan. Jamoa tizimi unga mos kelmagani uchun u o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon eta olmagan.
Hozirda Hyolunna ijaraga asosida "Napoli" klubiga o‘tgan va unda sotib olish huquqi mavjud. Italiyaning Seriya A chempionatida u hozirgacha bitta o‘yinda maydonga tushib, o‘zining debyut golini urdi.
Hozirda "Napoli" jamoasi Italiya chempionatida yetakchi o‘rinlarda turibdi va 9 ochko bilan jadval boshida joylashgan. Shmeyxelning fikricha, Rasmus kelajakda ham yuqori natijalarga erishishi mumkin.

Шмейхель сожалеет о уходе Хёлюнна
Бывший вратарь "Манчестер Юнайтед" Питер Шмейхель высказался о переходе нападающего Расмуса Хёлюнна из английского клуба в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что это один из самых досадных для него случаев. По словам Шмейхеля, Хёлюнна мог забить 25 голов за сезон для "Манчестер Юнайтед".
Проблема была не в футболисте, а в стиле игры команды. Из-за того, что система команды ему не подходила, он не смог полностью раскрыть свои возможности.
В настоящее время Хёлюнна перешёл в клуб "Наполи" на правах аренды с возможностью выкупа. В чемпионате Италии Серии А он сыграл пока в одном матче и забил свой дебютный гол.
Сейчас команда "Наполи" занимает лидирующие позиции в чемпионате Италии и возглавляет таблицу с 9 очками. По мнению Шмейхеля, Расмус может достичь высоких результатов и в будущем.