De Yong: "Nyukasl"ga qarshi o‘yinni intizorlik bilan kutgandik
«Barselona» yarim himoyachisi Frenki de Yong Chempionlar Ligasi doirasida «Nyukasl»ga qarshi o‘yinda (2:1) g‘alaba qozonganidan so‘ng jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda g‘alabani ta’minlagan golni ikkinchi bo‘limda ikki marotaba to‘p kiritgan Markus Reshford urdi. De Yongning so‘zlariga ko‘ra, ular oldindan o‘yinning qiziqarli kechishini bilishgan, chunki «Nyukasl» yuqori bosim ostida o‘ynashni yaxshi ko‘radi, «Barselona» esa doim to‘pni nazorat qilib, hujum qilishga intiladi.
Stadiondagi muhit juda ajoyib bo‘lgan. Ba’zi paytlarda qiyinchiliklar yuzaga kelgan bo‘lsa-da, umumiy hisobda jamoa yaxshi o‘ynagan.
1 oktabr kuni «Barselona» o‘z maydonida joriy chempion «PSJ»ga qarshi bahs olib boradi. Ushbu o‘yin katta e’tibor bilan kutilyapti.

De Yong: Мы ждали игру против Ньюкасла
Полузащитник «Барселоны» Френки де Йонг после победы в матче Лиги чемпионов против «Ньюкасла» (2:1) дал интервью журналистам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче победный гол забил Маркус Рэшфорд, который отличился дважды во втором тайме. По словам де Йонга, они заранее знали, что игра будет интересной, так как «Ньюкасл» любит играть под высоким давлением, а «Барселона» всегда стремится контролировать мяч и атаковать.
Атмосфера на стадионе была просто потрясающей. Хотя временами возникали трудности, в целом команда сыграла хорошо.
1 октября «Барселона» проведет матч на своем поле против действующего чемпиона «ПСЖ». Эта игра ожидается с большим интересом.