Shchesni Barselona darvozabonini qo‘llab-quvvatlaydi
«Barselona» jamoasining darvozaboni Voytsech Shchesni zaxira o‘yinchisi sifatidagi rolidan qoniqish bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zini jamoaga yordam berishga bag‘ishlaganini ta’kidladi. Payshanba kuni Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa Chempionlar Ligasi guruh bosqichining birinchi turida safarda «Nyukasl»ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
«Ko‘k-binafsha» jamoasining darvozaboni Joan Garsiya barcha olti zarbani qaytardi va ishonchli o‘yin ko‘rsatdi. Shchesni ta’kidlashicha, u Joan Garsiyaning zaxira darvozaboni bo‘lib qoladi va uning muhim o‘yinlarga tayyorgarligiga yordam beradi.
Joan allaqachon Yevropaning eng yaxshi darvozabonlari qatoriga kiradi, biroq Shchesni uni eng yuqori darajada o‘ynashga tayyorlashni maqsad qilgan. U jamoaga yordam berish va Joaning muvaffaqiyatiga o‘z hissasini qo‘shishni istaydi.

Щесни поддерживает вратаря Барселоны
Вратарь команды «Барселона» Войцех Щесны выразил удовлетворение своей ролью запасного игрока. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что посвятил себя помощи команде. В четверг команда под руководством Ханса-Дитера Флика в первом туре группового этапа Лиги чемпионов на выезде обыграла «Ньюкасл» со счётом 2:1.
Вратарь «сине-фиолетовых» Жоан Гарсия отразил все шесть ударов и показал уверенную игру. Щесны отметил, что он остаётся запасным вратарём за Жоаном Гарсией и помогает ему готовиться к важным матчам.
Жоан уже входит в число лучших вратарей Европы, однако Щесны поставил цель подготовить его к игре на самом высоком уровне. Он хочет помочь команде и внести свой вклад в успех Жоана.