Flik Jo‘an Garsiyaning o‘yini haqida yuqori baho berdi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik darvozabon Jo’an Garsiyaning o‘yini haqida o‘z taassurotlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik darvozabon Angliyada «Nyukasl»ga qarshi o‘yinda (2:1) beshta zarbani qaytarib, jamoasiga g‘alaba keltirishda muhim rol o‘ynadi. Flikning so‘zlariga ko‘ra, Jo’an Garsiya juda ajoyib darvozabon bo‘lib, ajoyib reaksiya va qiyin vaziyatlarda jamoani saqlab qolish qobiliyatiga ega.
U o‘z jamoasi uchun o‘ynayotganidan juda mamnun. Shuningdek, Flik Garsiyaning «Barselona»ning o‘yin falsafasiga to‘liq mos kelishini ta’kidladi.
Darvozabon oyoqlari bilan yaxshi o‘ynaydi va hujum boshlanishida qo‘shimcha maydonchi sifatida ishtirok etishi mumkin. «Barselona» Jo’an Garsiyani o‘tgan yozda «Espan’ola» klubidan 25 million yevro evaziga sotib olgan.

Флик высоко оценил игру Хоана Гарсии
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик поделился своими впечатлениями об игре вратаря Жоана Гарсии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский вратарь сыграл важную роль в победе своей команды над «Ньюкаслом» в Англии (2:1), отразив пять ударов. По словам Флика, Жоан Гарсия — очень выдающийся вратарь, обладающий отличной реакцией и способностью сохранять команду в сложных ситуациях.
Он очень доволен тем, что играет за свою команду. Также Флик подчеркнул, что Гарсия полностью соответствует игровой философии «Барселоны».
Вратарь хорошо играет ногами и может участвовать в начале атаки в качестве дополнительного полевого игрока. «Барселона» приобрела Жоана Гарсию прошлым летом у клуба «Эспаньол» за 25 миллионов евро.