Gvardiola: Foden yana eng yaxshi o‘yinda
Manchester Siti jamoasi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Fil Fodenning o‘zining eng yuqori darajasini yana bir bor namoyish qilayotganini ta’kidladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Payshanba kuni Angliya yarim himoyachisi Chempionlar Ligasi doirasida Napoli jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb topildi. Manchester Siti tarbiyalanuvchisi Foden Erling Holandga assistentlik qildi va jamoasining 2:0 hisobida g‘alaba qozonishiga yordam berdi.
Gvardiola so‘zlariga ko‘ra, so‘nggi ikki o‘yinda Foden aynan o‘sha futbolchi sifatida maydonga tushdi, uni jamoa yaxshi biladi. O‘tgan mavsumda, Manchester Siti to‘rtinchi bor ketma-ket chempionlikni qo‘lga kiritgan paytda, Foden Angliya Premer Ligasi eng yaxshi o‘yinchilaridan biri bo‘lgan.
Uning raqib darvozasiga yaqin joyda ajoyib sezgi va bir yoki ikki gol urish qobiliyati bor. Jamoa murabbiylari va muxlislar Fodendan juda mamnun.
21 sentabr kuni Manchester Siti Angliya Premer Ligasi doirasida Arsenal jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.

Гвардиола: Фоден снова в лучшей форме
Главный тренер команды Манчестер Сити Хосеп Гвардиола отметил, что Фил Фоден вновь демонстрирует свой высочайший уровень. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В четверг полузащитник сборной Англии был признан лучшим игроком матча Лиги чемпионов против команды Наполи. Воспитанник Манчестер Сити Фоден ассистировал Эрлингу Холанду и помог своей команде одержать победу со счётом 2:0.
По словам Гвардиолы, в последних двух матчах Фоден именно тот игрок, которого хорошо знает команда. В прошлом сезоне, когда Манчестер Сити в четвёртый раз подряд стал чемпионом, Фоден был одним из лучших игроков Английской Премьер-лиги.
У него есть отличное чутьё вблизи ворот соперника и способность забивать один или два гола. Тренеры команды и болельщики очень довольны Фоденом.