Gvardiola: "Arsenal" faqat pul evaziga chempion bo‘ladi
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola matbuot anjumanida yaxshi kayfiyatda bo‘lib, hazillashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni “shaharliklar” Angliya Premer Ligasi doirasida “Arsenal”ga qarshi safarda o‘yinga chiqadi. Gvardiola do‘sti Artetaga murojaat qilib, agar u Premer Ligada chempionlikni qo‘lga kiritsa, bu faqat ular ko‘p pul sarflagani tufayli ekanligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holat “Liverpul”ga ham tegishli. Agar “Liverpul” yana chempionlikni qo‘lga kiritsa, bu ham faqat moliyaviy imkoniyatlar tufayli bo‘ladi.
Bu faqat “Manchester Siti”ga xos emas. Har bir klub o‘z imkoniyatlari doirasida harakat qilishi mumkin.
“Arsenal” esa o‘z imkoniyatlarini to‘g‘ri baholab, Premer Liga va Yevropaning eng kuchli jamoalari bilan raqobatlashish uchun mablag‘ sarflagan va ularga yetishgan, dedi Gvardiola. “Arsenal” oxirgi marta Angliya chempionatida 2004 yilda g‘olib bo‘lgan.

Гвардиола: "Арсенал" станет чемпионом только за деньги
Главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола на пресс-конференции был в хорошем настроении и пошутил. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье «горожане» сыграют в гостях против «Арсенала» в рамках Английской Премьер-лиги. Гвардиола обратился к своему другу Артете и подчеркнул, что если он выиграет чемпионат Премьер-лиги, то это будет только благодаря тому, что они потратили много денег.
По его словам, это касается и «Ливерпуля». Если «Ливерпуль» снова станет чемпионом, то это также будет только из-за финансовых возможностей.
Это не касается только «Манчестер Сити». Каждый клуб может действовать в рамках своих возможностей.
«Арсенал» же правильно оценил свои возможности, потратил средства, чтобы конкурировать с сильнейшими командами Премьер-лиги и Европы, и достиг этого, — сказал Гвардиола. «Арсенал» в последний раз становился чемпионом Англии в 2004 году.