«Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso hujumchi Kilian Mbappe haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yulduz futbolchi har doim asosiy tarkibda maydonga tushavermaydi. Murabbiyning ta’kidlashicha, oldinda ko‘plab o‘yinlar bor va ba’zi bahslarda Mbappe zaxiradan maydonga chiqishi mumkin.
Yuklamani to‘g‘ri taqsimlash muhim hisoblanadi. Kilian jamoa uchun juda zarur o‘yinchi, biroq ba’zi o‘yinlarda u asosiy tarkibda bo‘lmasligi ehtimoldan holi emas.
Jamoa hozirgacha atigi beshta o‘yin o‘tkazgan va yakuniy xulosa chiqarish uchun hali erta. Hozir «Real» Ispaniya chempionatining navbatdagi o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Ular 20 sentyabr, shanba kuni «Espanol» jamoasini o‘z maydonida qabul qiladi. Ushbu uchrashuvda jamoalar kuch sinashadi va muxlislar uchun qiziqarli bahs bo‘lishi kutilmoqda.

Хаби Алонсо может оставить Мбаппе в запасе
Главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо высказался о нападающем Килиане Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, звёздный футболист не всегда выходит на поле в основном составе. По мнению тренера, впереди много матчей, и в некоторых из них Мбаппе может выйти на поле из запаса.
Правильное распределение нагрузки считается важным. Килиан — очень важный игрок для команды, однако в некоторых играх он может не быть в основном составе.
Команда провела всего пять матчей, и делать окончательные выводы пока рано. Сейчас «Реал» готовится к очередному матчу чемпионата Испании.
20 сентября, в субботу, они примут на своём поле команду «Эспаньол». В этой встрече команды померятся силами, и ожидается интересный матч для болельщиков.