O‘tgan turdagi La Liga o‘yinida "Real"ga qarshi o‘yinda Zaxaryan mavsumdagi birinchi bor maydonga tushdi. Fransisko rus futbolchisining mashg‘ulotlarga ko‘proq e’tibor qaratishi kerakligini ta’kidladi.
Uning eng katta muammosi mashg‘ulotlarni uzluksiz davom ettira olmasligidir. Biz aynan shu masalani hal qilishga harakat qilyapmiz.
Zaxaryan bilan ko‘proq mashg‘ulotlar qilishi, o‘yin oldidan ishonch hosil qilishi kerakligi haqida gaplashdik. Mashg‘ulotlar uni yanada mustahkamlaydi.
Albatta, Zaxaryan jamoamizga yordam beradi. Biz uning darajasini yaxshi bilamiz.
U o‘zining rivojlanishini ko‘rsatishi lozim. Men bu borada ijobiy fikrdaman, dedi Fransisko Comuniate.com saytiga bergan intervyusida.

Тренер Реал Сосьедада Заха́рьяна рассказал о его проблеме
Серхио Франсиско, главный тренер команды "Реал Сосьедад", высказался о полузащитнике Арсене Захаряне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом туре Ла Лиги в матче против "Реала" Захарян впервые в сезоне вышел на поле. Франсиско подчеркнул, что российскому футболисту нужно уделять больше внимания тренировкам.
Его главная проблема — неспособность непрерывно продолжать тренировки. Мы именно над этим вопросом и работаем.
Мы обсудили, что Захарян должен больше тренироваться и перед игрой уверенно себя чувствовать. Тренировки укрепляют его.
Конечно, Захарян поможет нашей команде. Мы хорошо знаем его уровень.
Он должен показать своё развитие. Я настроен позитивно в этом плане, — сказал Франсиско в интервью сайту Comuniate.com.