Arteta Arsenalning asosiy futbolchilarini baholadi
«Arsenal» jamoasi Premer-liga doirasida o‘z maydonida «Manchester City» bilan bo‘lib o‘tadigan uchrashuvga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning bosh murabbiyi Mikel Arteta matbuot anjumanida jamoa tarkibi haqida fikr bildirdi. Arteta ma’lum qilishicha, Ben Uayt, Bukayo Saka va Martin Edegor maydonga tushish imkoniyatiga ega.
Ularning holati shanba kuni o‘tkaziladigan mashg‘ulotdan keyin baholanadi. Shuningdek, Mikel Merino va Viktor Dyoqeresh, Chempionlar ligasida «Athletic»ga qarshi o‘yinda muammolar yuzaga kelgan bo‘lsa-da, maydonga tushishga tayyor.
Vil’yam Saliba haqida esa hozircha aniq ma’lumot yo‘q. Arteta jurnalistlarga shunday dedi: «Salibada jarohat bor.
U juda harakat qilmoqda, lekin natijani ertaga aniqlaymiz». Shunday qilib, jamoaning asosiy o‘yinchilari o‘yin oldidan holatlarini yaxshilab ko‘rib chiqilmoqda.

Артета оценил основных игроков Арсенала
Команда «Арсенал» готовится к матчу Премьер-лиги против «Манчестер Сити» на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды Микель Артета высказался о составе команды на пресс-конференции. По словам Артеты, Бен Уайт, Букайо Сака и Мартин Эдегор имеют возможность выйти на поле.
Их состояние будет оценено после тренировки, которая пройдет в субботу. Также Микель Мерино и Виктор Дьокереш, несмотря на проблемы, возникшие в матче Лиги чемпионов против «Атлетика», готовы выйти на поле.
Что касается Вильяма Салибы, пока нет точной информации. Артета сказал журналистам: «У Салибы травма.
Он очень старается, но результат мы узнаем завтра». Таким образом, состояние основных игроков команды тщательно проверяется перед игрой.