Vulverhempton Strand Larsenga shartnomani uzaytirdi
Angliya klubi "Vulverxempton" hujum chizig‘ining yetakchisi Yorgen Strand Larsenga yangi shartnoma imzolaganini muxlislar uchun e’lon qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu ma’lumot bugun "Vulverxempton"ning rasmiy saytida e’lon qilindi. Markaziy hujumchi klub bilan 2030 yilgacha amalda bo‘ladigan yangi mehnat shartnomasini imzoladi.
Shuningdek, shartnomada yana bir yilga uzaytirish imkoniyati ham mavjud. O‘tgan mavsumda Norvegiya terma jamoasi a’zosi bo‘lgan futbolchi barcha musobaqalarda jami 38 o‘yin o‘tkazdi va 14 ta gol urdi hamda 5 ta golga assistentlik qildi.
Angliya chempionatining to‘rtinchi turidan so‘ng uning jamoasi jadvalda oxirgi o‘rinni egallab, hali ochko qo‘lga kirita olmadi. Bu shartnoma klublar va o‘yinchi uchun kelajakdagi muvaffaqiyatlarga tayyorgarlik sifatida baholanmoqda.

Вулверхэмптон Странд Ларсенга контракт продлил
Английский клуб "Вулверхэмптон" объявил болельщикам о подписании нового контракта с лидером линии атаки Йоргеном Страндом Ларсеном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта информация была опубликована сегодня на официальном сайте "Вулверхэмптона". Центральный нападающий подписал с клубом новый трудовой договор, действующий до 2030 года.
Кроме того, в контракте предусмотрена возможность продления ещё на один год. В прошлом сезоне футболист, являющийся членом сборной Норвегии, провёл во всех соревнованиях в общей сложности 38 матчей, забил 14 голов и сделал 5 результативных передач.
После четвёртого тура чемпионата Англии его команда занимает последнее место в таблице и пока не набрала очков. Этот контракт рассматривается как подготовка к будущим успехам для клуба и игрока.