Xabi Alonso Vinisius va Rodrigoni tanlashi mumkin
Ispaniyalik mutaxassis asosiy chap qanot hujumchisining o‘rniga kim joylashishini hal qilishda ochiq raqobat borligini ta’kidlamoqda. Bu lavozim uchun Vinisius Junior va Rodrigo nomzod sifatida ko‘rilmoqda.
Alonso fikricha, har ikkala braziliyalik futbolchi asosiy tarkibga kirish va o‘zini namoyon qilish imkoniyatiga ega. Xabi Alonso iyun oyida "Real" bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi va Braziliya terma jamoasiga ketgan Karlo Anchelottining o‘rnini egalladi.
"Real" hozirgi La Liga mavsumida to‘rt o‘yinni ham g‘alaba bilan yakunladi va Chempionlar Ligasi guruh bosqichida ham yaxshi boshladi. Shanba kuni Madrid jamoasi o‘z maydonida "Espanyol"ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu o‘yin La Liga doirasida bo‘lib o‘tadi va jamoaning mavsumdagi muvaffaqiyatini davom ettirish uchun muhim hisoblanadi.

Хаби Алонсо может выбрать Винисиуса и Родриго
Главный тренер мадридского футбольного клуба «Реал» Хаби Алонсо заявил о готовности активно менять состав в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский специалист подчеркнул, что существует открытая конкуренция за место основного левого вингера. На эту позицию рассматриваются кандидаты Винисиус Жуниор и Родриго.
По мнению Алонсо, оба бразильских футболиста имеют возможность войти в основной состав и проявить себя. Хаби Алонсо был назначен главным тренером «Реала» в июне, заменив Карло Анчелотти, который ушёл в сборную Бразилии.
«Реал» в текущем сезоне Ла Лиги выиграл все четыре матча и хорошо начал групповой этап Лиги чемпионов. В субботу мадридская команда проведёт домашний матч против «Эспаньола».