Krachkovskiy: Qayrat Chempionlar Ligasi uchun munosib
Makhachqaladagi “Dinamo” jamoasi yarim himoyachisi Anton Krachkovskiy, 2022 yildan 2023 yilga qadar Qozog‘istonning “Qayrat” klubida o‘ynagan, ushbu jamoaning Chempionlar ligasining asosiy bosqichidagi debyuti haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
“Qayrat” o‘zining birinchi o‘yinida Lissabonning “Sporting” jamoasiga 1:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Krachkovskiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning o‘yinchilar tarkibi yaxshi shakllangan.
“Qayrat” Chempionlar ligasiga chiqishga munosib edi. Klub ko‘plab qiyinchiliklardan o‘tgan, ular haqida biz bilmaymiz, dedi u.
Ushbu fikrlar Metaratings.ru saytida keltirilgan. Musobaqaning asosiy bosqichiga yo‘l ochishda “Qayrat” Slovakiya, Sloveniya, Finlandiya va Shotlandiya jamoalarini mag‘lub etdi.
30 sentabr kuni klub o‘z maydonida Madridning “Real” jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yin klub uchun muhim sinov bo‘ladi.

Крачковский: Кайрат достоин Лиги чемпионов
Полузащитник махачкалинского «Динамо» Антон Крачковский, игравший в клубе «Кайрат» из Казахстана с 2022 по 2023 год, высказался о дебюте этой команды в основном раунде Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Кайрат» в своем первом матче уступил лиссабонскому «Спортингу» со счетом 1:4. По словам Крачковского, состав команды хорошо сформирован.
«Кайрат» заслуживал выхода в Лигу чемпионов. Клуб прошел через множество трудностей, о которых мы не знаем, — сказал он.
Эти слова приведены на сайте Metaratings.ru. На пути к основному раунду «Кайрат» одолел команды из Словакии, Словении, Финляндии и Шотландии.
30 сентября клуб примет на своем поле мадридский «Реал». Эта игра станет важным испытанием для клуба.