Lion Anjeni mag‘lub etib, PSJga yaqinlashdi
Beshinchi tur ochilish o‘yinida Liga 1 doirasida "Lion" jamoasi "Anje"ni barcha jihatdan mag‘lub etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv boshida ayniqsa Eynsli Meytland-Nayls darvozaga xavfli zarbalar berdi. O‘yinning oxirgi daqiqalariga yaqin yana bir necha imkoniyatlar yuzaga keldi.
Birinchi vaziyatda darvozabon jamoasini qutqardi, ikkinchisida esa afsuski, imkoniyat boy berildi. O‘yinning hal qiluvchi daqiqasi 65-daqiqada sodir bo‘ldi.
Burchak zarbasidan so‘ng Martin Satriano bosh bilan zarba berdi, darvozabon to‘pni qaytardi, biroq Tessmann Tanner darvoza to‘rini ishg‘ol qilib, hisobni ochdi – 1:0. "Lion" jamoasi 12 ochko bilan turnir jadvalida "PSJ"ni ta’qib qilmoqda.
"Anje" esa 5 ochko bilan 12-o‘rinda bormoqda. Ushbu o‘yinda "Lion"ning asosiy futbolchilari orasida Greyf Dominik, Meytland-Nayls Eynsli, Mata Klinton, Nyakat Mussa, Talyafiko Nikolas, Tessmann Tanner, Tolisso Korenten va boshqalar maydonda bo‘ldi.
Zaxiradan esa Klyuyvert Ruben, Rodriges Alejandro Gomes, Diarra Lassin kabi o‘yinchilar maydonga tushdi. Ushbu g‘alaba "Lion" jamoasining mavsumdagi kuchli o‘yinini ko‘rsatib, ularni yuqori o‘rinlarga yaqinlashtirdi.
Jamoa o‘zining himoya va hujum chizig‘ida barqaror o‘yin ko‘rsatmoqda. Keyingi turlarda ham "Lion"ning o‘yini tomoshabinlar uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Лион обыграл Анжер и приблизился к ПСЖ
В пятом туре в открывающем матче Лиги 1 команда "Лион" одержала победу над "Анже" во всех аспектах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале встречи особенно опасные удары по воротам наносил Эйнсли Мейтланд-Найлз. Ближе к последним минутам игры возникло ещё несколько возможностей.
В первой ситуации вратарь спас свою команду, а во второй, к сожалению, шанс был упущен. Решающий момент игры произошёл на 65-й минуте.
После углового удара Мартин Сатриано пробил головой, вратарь отбил мяч, но Тессманн Таннер занял позицию в сетке ворот и открыл счёт – 1:0. Команда "Лион" с 12 очками преследует "ПСЖ" в турнирной таблице.
"Анже" же с 5 очками занимает 12-е место. В этом матче среди основных игроков "Лиона" на поле вышли Грейф Доминик, Мейтланд-Найлз Эйнсли, Мата Клинтон, Ньякат Мусса, Тальяфико Николас, Тессманн Таннер, Толиссо Корентен и другие.
Со скамейки запасных на поле вышли такие игроки, как Клюйверт Рубен, Родригес Алехандро Гомес, Диарра Лассин. Эта победа показала сильную игру "Лиона" в сезоне и приблизила их к высоким позициям.
Команда демонстрирует стабильную игру в обороне и атаке. В следующих турах игра "Лиона" ожидается интересной для зрителей.