Konte: Di Lorenzoning kartochka olishi o‘yinni buzdi
Napoli jamoasi bosh murabbiyi Antonio Konte Chempionlar ligasining Manchester Siti bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinida Giovanni di Lorenzo qizil kartochka olgani haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv payshanba kuni bo‘lib o‘tdi. Napoli sardori o‘yinning 21-daqiqasida maydonni tark etishga majbur bo‘ldi.
Shu sababli mehmonlar murabbiyi Kevin de Bryuneni himoyachi Matias Olivera bilan almashtirishga to‘g‘ri keldi. Italiya chempionlari o‘yinning katta qismini himoyada o‘tkazishdi, ammo ochko olish imkoniyati bo‘lmadi.
Ikkinchi bo‘limda Manchester Siti ikki marta gol urdi. Konte TNT Sportsga bergan intervyusida shunday dedi: "Agar 20-daqiqada qizil kartochka olinsa, o‘yin butunlay o‘zgaradi.
Bu chiqarilish o‘yinni buzdi. Hakamning qarori to‘g‘ri yoki noto‘g‘ri ekanligini bilmayman.
Biz faqat bu qarorni qabul qilishimiz kerak edi." Manchester Siti g‘alabasini 56 va 65-daqiqalarda Erling Holand va Jeremi Doku kiritgan gollari ta’minladi. Ushbu natija bilan mehmonlar jamoasi o‘yinni 2:0 hisobida yutdi.

Контекст: Взятие карты Ди Лоренцо испортило игру
Главный тренер команды «Наполи» Антонио Конте высказался о том, что Джованни ди Лоренцо получил красную карточку в матче Лиги чемпионов с «Манчестер Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоялась в четверг. Капитан «Наполи» был вынужден покинуть поле на 21-й минуте игры.
Из-за этого тренеру гостей пришлось заменить Кевина Де Брюйне защитником Матиасом Оливера. Итальянские чемпионы большую часть матча провели в обороне, но не смогли заработать очки.
Во втором тайме «Манчестер Сити» забил два гола. В интервью TNT Sports Конте сказал: «Если на 20-й минуте показывают красную карточку, игра полностью меняется.
Это удаление испортило игру. Я не знаю, правильное или неправильное было решение судьи.
Нам просто пришлось принять это решение.» Победу «Манчестер Сити» обеспечили голы Эрлинга Холанда и Джереми Доку на 56-й и 65-й минутах соответственно. С таким результатом гости выиграли матч со счётом 2:0.