Foden De Bryunening o‘rnini egallashni xohlaydi
Manchester Siti jamoasining yarim himoyachisi Fil Foden joriy mavsumdagi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi yaqinda Chempionlar Ligasi doirasida Napoli jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda ajoyib o‘yin ko‘rsatdi. Shu sababli u bosh murabbiy Xosep Gvardiola tomonidan yuqori baholandi va o‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb tan olindi.
Foden o‘z so‘zlarida jamoaga qaytish va o‘zini yanada yaxshi tomondan ko‘rsatishga intilayotganini ta’kidladi. U joriy mavsumda ilgari bo‘lganidan ko‘ra ijodkorlik jihatdan kuchayganini aytdi.
De Bryunening ketishini o‘rnini to‘ldirishi lozimligini va aynan o‘zi buni uddalashiga ishonishini bildirdi. Shuningdek, Foden o‘z qobiliyatini allaqachon isbotlaganini ta’kidladi.
Yakshanba kuni Manchester Siti Angliya Premer-ligasining beshinchi turida Arsenal jamoasi bilan safarda o‘yin o‘tkazadi. Bu o‘yin muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti.

Фоден хочет занять место Де Брюйне
Полузащитник Манчестер Сити Фил Фоден поделился мнением о своих выступлениях в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист недавно показал отличную игру в матче Лиги чемпионов против Наполи. По этой причине главный тренер Хосеп Гвардиола высоко оценил его и признал лучшим игроком встречи.
Фоден в своих словах подчеркнул, что стремится вернуться в команду и показать себя с лучшей стороны. Он отметил, что в этом сезоне стал более творческим, чем раньше.
Он заявил, что должен заменить уход Де Брюйне и уверен, что именно он справится с этой задачей. Также Фоден подчеркнул, что уже доказал свои способности.
В воскресенье Манчестер Сити проведет выездной матч пятого тура Английской Премьер-лиги против Арсенала. Эта игра с большим интересом ожидается болельщиками.