Garsiya: O‘yinda yanada yaxshiroq o‘ynashim mumkin edi
«Barselona» darvozaboni Joan Garsiya Chempionlar Ligasi doirasida «Nyukasl»ga qarshi o‘yinda (2:1) g‘alabadan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchi «ko‘k-qizil» jamoaga Angliyadan uch ochko olib chiqishda yordam berdi va beshta zarbani qaytardi. «Chumoli» jamoasi yagona golni 90-daqiqada Entoni Gordonning harakati bilan kiritdi.
Joan Garsiya o‘z o‘yinini yaxshi deb baholadi, biroq gol o‘tkazib yubormaganida yanada yaxshi o‘ynashi mumkinligini ta’kidladi. U bunday muhim o‘yinlarda ishtirok etishdan mamnunligini, hamma narsa yaxshi o‘tganini va o‘zini qulay his qilayotganini aytdi.
24 yoshli darvozabon iyul oyida «Barselona» safiga «Espan’ola»dan kelib qo‘shildi. Uning transfer qiymati 25 million yevroni tashkil etdi.

Гарсия: В игре я мог сыграть лучше
Вратарь «Барселоны» Жоан Гарсия поделился своими мыслями после победы в матче Лиги чемпионов против «Ньюкасла» (2:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист помог «сине-гранатовым» увезти из Англии три очка и отразил пять ударов. Команда «сорок» забила единственный гол на 90-й минуте благодаря действию Энтони Гордона.
Жоан Гарсия оценил свою игру как хорошую, однако подчеркнул, что мог сыграть лучше, если бы не пропустил гол. Он выразил удовлетворение участием в таком важном матче, отметил, что все прошло хорошо и он чувствует себя комфортно.
24-летний вратарь присоединился к «Барселоне» в июле из «Эспаньола». Стоимость его трансфера составила 25 миллионов евро.