Gyundogan 1:5 hisobidagi mag‘lubiyat sababini tahlil qildi
Turkiyaning «Galatasaray» jamoasi yarim himoyachisi Ilkay Gyundogan Germaniyaning «Ayntraxt» klubiga qarshi o‘tkazilgan safardagi o‘yindan so‘ng taassurotlarini bo‘lishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Istanbul jamoasi UEFA Chempionlar Ligasi guruh bosqichida 1:5 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ilkay Gyundoganning so‘zlariga ko‘ra, raqibning birinchi golidan keyin o‘yinda burilish yuz berdi.
Shu voqeadan so‘ng maydonda jamoa o‘zini ko‘rsata olmadi. U kelgusi o‘yinda yaxshiroq natija ko‘rsatish zarurligini ta’kidladi.
Jamoa a’zolari birlashib, bir-birini qo‘llab-quvvatlashi lozim. Futbolchi o‘z jamoasiga ishonch bildirdi.
Keyingi o‘yin «Galatasaray» uchun o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi va ular Angliyaning «Liverpul» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv Chempionlar Ligasi doirasida muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Gyundogan проанализировал причины поражения со счетом 1:5
Полузащитник турецкого клуба «Галатасарай» Илкай Гюндоган поделился впечатлениями после выездного матча против немецкого клуба «Айнтрахт». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стамбульская команда проиграла в групповом этапе Лиги чемпионов УЕФА со счётом 1:5. По словам Илкая Гюндогана, поворотным моментом в игре стал первый гол соперника.
После этого события команда не смогла показать себя на поле. Он подчеркнул необходимость показать лучший результат в следующем матче.
Члены команды должны объединиться и поддерживать друг друга. Футболист выразил уверенность в своей команде.
Следующий матч «Галатасарая» пройдёт на домашнем поле, и они выйдут на поле против английского клуба «Ливерпуль». Эта встреча имеет важное значение в рамках Лиги чемпионов.