Bernardu Silva: Liverpul va Arsenal favoritlar
O‘tgan mavsumda "shaharliklar" uchinchi o‘rinni egallab, "Liverpul" va "Arsenal" jamoalaridan ortda qolishgan edi. Portugaliyalik yarim himoyachi fikricha, "qizillar" va "kanonirlar" yana chempionlik uchun asosiy raqobatchilar bo‘ladi.
Bernardu Silva ta’kidlaganidek, "Liverpul" va "Arsenal" joriy mavsumning boshlanishida favoritlar hisoblanadi, ammo mavsum hali boshidagina. O‘tgan mavsumda ko‘pchilik Manchester Siti jamoasini favorit deb hisoblagan, Arsenal ham tilga olingan, lekin Liverpul chempion bo‘lgan.
Mavsum boshida imkoniyatlar haqida ko‘p gapirishning ma’nosi yo‘q. Premer Ligani fevralgacha yutib bo‘lmaydi, faqat imkoniyatni yo‘qotish mumkin.

Бернарду Силва: Ливерпуль и Арсенал фавориты
Капитан команды Манчестер Сити Бернарду Силва рассказал, какие команды являются главными претендентами на чемпионство в текущем сезоне Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне "горожане" заняли третье место, уступив командам "Ливерпуль" и "Арсенал". По мнению португальского полузащитника, "красные" и "канониры" вновь станут основными соперниками в борьбе за чемпионство.
Как отметил Бернарду Силва, "Ливерпуль" и "Арсенал" считаются фаворитами в начале текущего сезона, однако сезон только начался. В прошлом сезоне многие считали Манчестер Сити фаворитом, также упоминался Арсенал, но чемпионом стал Ливерпуль.
В начале сезона нет смысла много говорить о шансах. Премьер-лигу нельзя выиграть до февраля, можно только потерять возможность.