Xau: Nyukasl Barselonadan ortda qolmadi, deb aytdi
Angliya klubi “Nyukasl” bosh murabbiyi Eddi Xau Chempionlar Ligasi doirasida “Barselona”ga qarshi o‘yinda (1:2) mag‘lubiyatdan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda “ko‘k-qizil” jamoa Markaz Rashfordning 58 va 67-daqiqalardagi ikkita goli evaziga g‘alaba qozondi. Mezbonlar safidan Entoni Gordon 90-daqiqada hisobni tenglashtirdi.
Xau o‘z intervyusida jamoa o‘yini haqida shunday dedi: “Men hafsalam pir bo‘ldi. Biz o‘yinda edik va “Barselona”dan ortda qolayotganimizni his qilmadim.
Afsuski, birinchi golni urolmadik, bu esa o‘yinning yakuniy natijasini belgilab berdi. Jamoa juda fidokorona harakat qildi, ammo g‘alaba uchun ba’zi paytlarda mahorat yetishmadi.
O‘z imkoniyatlarimizni boy berdik, bunday kuchli raqiblarga qarshi o‘yinlarda imkoniyatlar kam bo‘ladi. Yaxshi o‘yin, munosib harakat.

Хау: Ньюкасл не отстал от Барселоны
Главный тренер английского клуба «Ньюкасл» Эдди Хау поделился своими мыслями после поражения в матче Лиги чемпионов против «Барселоны» (1:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась победой команды «сине-красных» благодаря двум голам Маркуса Рэшфорда на 58-й и 67-й минутах. У хозяев Энтони Гордон на 90-й минуте сравнял счёт.
В интервью Хау сказал о игре команды: «Я был разочарован. Мы играли и не чувствовали, что уступаем «Барселоне».
К сожалению, мы не смогли забить первый гол, что и определило итоговый результат матча. Команда действовала очень самоотверженно, но иногда не хватало мастерства для победы.
Мы упустили свои шансы, а в играх против таких сильных соперников возможностей мало. Хорошая игра, достойные действия.
Мы боролись до конца.» Следующим соперником «Ньюкасла» в Лиге чемпионов станет бельгийский клуб «Юнион Сен-Жиллуа».