Kimmix Gnabrining o‘yinidan katta mamnuniyat bildirdi
Bavariya jamoasi futbolchisi Serj Gnabrining jamoadoshi Yozua Kimmix uning so‘nggi o‘yinlardagi shaklidan katta ta’sirlanganini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Milliy jamoa safida gol urgach, Gnabri Chempionlar ligasidagi "Chelsi"ga (3:1) qarshi o‘yinda ishonchli o‘yin namoyish etdi va Garri Keynga gol uzatmasini amalga oshirdi. Kimmixning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy unga to‘liq ishonadi va har doim ishonch bildirgan, hatto o‘yinlar yaxshi kechmagan paytlarda ham.
Unga nisbatan ishonch ortib borayotgani, Gnabrining ishonchliligi oshayotgani ko‘rinib turibdi. So‘nggi yillarda Gnabri kamdan-kam holatlarda shunday yaxshi ko‘rinishda bo‘lgan.
Balki uning yangi pozitsiyasi o‘yini yaxshilanishiga sabab bo‘lgan. Joriy mavsumda 30 yoshli futbolchi klublar darajasida 6 o‘yinda maydonga tushib, 2 gol urdi va 3 golga uzatma berdi.

Kimmix выразил большое удовлетворение игрой Gnabri
Игрок команды Бавария Йозуа Киммикс, товарищ по команде Сержа Гнабри, выразил большое впечатление от его формы в последних матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Забив гол за национальную сборную, Гнабри продемонстрировал уверенную игру в матче Лиги чемпионов против "Челси" (3:1) и сделал голевую передачу Гарри Кейну. По словам Киммикса, тренер полностью доверяет ему и всегда оказывал поддержку, даже когда игры проходили неудачно.
Видно, что доверие к нему растёт, а уверенность Гнабри увеличивается. В последние годы Гнабри редко был в такой хорошей форме.
Возможно, его новая позиция стала причиной улучшения игры. В этом сезоне 30-летний футболист провёл 6 матчей на клубном уровне, забил 2 гола и отдал 3 голевые передачи.