Rashford Flikni eng zo‘r murabbiy deb ta’rifladi
27 yoshli ingliz futbolchisi bu haqda Chempionlar Ligasi birinchi turida «Nyukasl»ga qarshi safardagi 2:1 hisobidagi g‘alabadan so‘ng ma’lum qildi. Reshfordning so‘zlariga ko‘ra, Flik yuqori saviyadagi murabbiy va rahbar hisoblanadi.
Jamoa Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lishni maqsad qilgan va boshqa hech narsa haqida o‘ylamayapti. Oldingi o‘yinda Sent-Djeyms Park stadionida Reshford ikkita gol urdi.
Bungacha u «Barselona» safida gol urmagan edi. Ma’lum bo‘lishicha, o‘tgan yozda «Barselona» Markus Reshfordni «Manchester Yunayted»dan ijaraga olib, keyinchalik sotib olish huquqiga ega bo‘lgan.
Bu transfer jamoaning hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan. Reshfordning yangi jamoasida o‘ynashi va natijalar ko‘rsatishi muxlislar tomonidan ijobiy baholanmoqda.

Рашфорд назвал Флика лучшим тренером
Нападающий команды «Барселона» Маркус Решфорд выразил удовлетворение руководством Ханса-Дитера Флика. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний английский футболист сообщил об этом после гостевой победы со счётом 2:1 над «Ньюкаслом» в первом туре Лиги чемпионов. По словам Решфорда, Флик является тренером и руководителем высокого уровня.
Команда ставит целью стать победителем Лиги чемпионов и не думает ни о чём другом. В предыдущем матче на стадионе Сент-Джеймс Парк Решфорд забил два гола.
До этого он не забивал за «Барселону». Известно, что прошлым летом «Барселона» арендовала Маркуса Решфорда у «Манчестер Юнайтед» с правом последующего выкупа.
Этот трансфер направлен на усиление атакующей линии команды. Игра и результаты Решфорда в новой команде положительно оцениваются болельщиками.