Resford Barselona ustidan g‘alaba qozonganidan keyingi fikrlarini bildirdi
«Barselona» futbol jamoasi Chempionlar ligasining guruh bosqichida «Nyukasl» jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu g‘alabada Markus Resfordning ikkita gol urishi muhim rol o‘ynadi. O‘yindan so‘ng ingliz futbolchisi o‘z fikrlarini bildirdi.
Resfordning so‘zlariga ko‘ra, bu uning uchun ajoyib tajriba bo‘ldi. U doimo «Barselona» jamoasining katta muxlisi bo‘lganini ta’kidladi.
Jamoa imkon qadar ko‘proq g‘alaba qozonishni istaydi. Tomoshabinlar esa go‘zal va samarali futbol ko‘rishni xohlaydi.
U yerda o‘ynash oson emasligini, birinchi bo‘limda o‘yinning ehtiyotkorlik bilan kechgani haqida gapirdi. Bunday kuchli jamoaga qarshi o‘ynash juda murakkab ekanini aytdi.
Ikkinchi golni urayotganda u bo‘sh joyni sezdiganini va to‘pni urishga qaror qilganini ma’lum qildi. Raqib uni to‘xtatishga harakat qilgan, shuning uchun to‘pni biroz ko‘tarib urishga harakat qilgan.
Agar to‘pni yaxshi nazorat qilsa, darvozabon uchun uni qaytarish qiyin bo‘lishini bilgan. Resford o‘zini yuz foiz ruhlantirilgan va qat’iyatli his qilayotganini ta’kidladi.
Jamoadagi futbolchilarning darajasi uni ruhlantiradi. Bunday futbolchilar bilan birga o‘ynash katta baxt ekanligini aytdi.

Ресфорд поделился мыслями после победы над Барселоной
Футбольная команда «Барселона» в групповом этапе Лиги чемпионов обыграла команду «Ньюкасл» со счётом 2:1. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В этой победе важную роль сыграли два гола Маркуса Рэшфорда. После матча английский футболист поделился своими мыслями.
По словам Рэшфорда, это был для него замечательный опыт. Он подчеркнул, что всегда был большим поклонником команды «Барселона».
Команда хочет выиграть как можно больше матчей. Зрители же хотят видеть красивый и эффективный футбол.
Он отметил, что играть там непросто, и в первом тайме игра проходила осторожно. Он сказал, что играть против такой сильной команды очень сложно.
Когда он забивал второй гол, он почувствовал свободное пространство и решил пробить по мячу. Противник пытался его остановить, поэтому он попытался немного поднять мяч при ударе.
Если хорошо контролировать мяч, вратарю будет сложно его отразить. Рэшфорд подчеркнул, что чувствует себя на сто процентов воодушевлённым и решительным.
Уровень футболистов в команде вдохновляет его. Он сказал, что играть вместе с такими футболистами — большое счастье.