Sevilya Alaves maydonida 2:1 hisobida g‘alaba qozondi
Beshinchi tur doirasida Ispaniya chempionatida Alaves va Sevilya jamoalari o‘rtasida teng imkoniyatlarga ega bo‘lgan qiziqarli o‘yin bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning dastlabki daqiqalarida Alfonso Gonsales xavfli vaziyat yaratdi, ammo darvozabon uni to‘xtatdi. O‘yinning 10-daqiqasida Ruben Vargas hisobni ochdi.
Biroz o‘tib, Karlosa Visente penalti zarbasini markazga yo‘naltirdi, darvozabon esa o‘ng tomonga yiqilib, hisob tenglashdi. Keyinchalik Vargas yana gol urdi, lekin u ofsaydda bo‘lganligi sababli gol hisoblanmadi.
O‘yin davomida 67-daqiqada Sevilya jamoasi to‘pni aniq uzatib, Xose Anxel Karmona Aleksis Sanchesni yaxshi pozitsiyaga chiqardi va u hisobni o‘zgartirdi. Natijada o‘yinda 2:1 hisobida Sevilya g‘alaba qozondi.
Hozirda har ikki jamoa yetti ochko bilan sakkizinchi o‘rinni bo‘lishmoqda. Ushbu o‘yin Ispaniya chempionatidagi muhim bellashuvlardan biri bo‘lib, jamoalarning o‘zaro kurashi qizg‘in davom etmoqda.

Севилья одержала победу над Алавесом со счётом 2:1 на их поле
В пятом туре чемпионата Испании состоялся интересный матч между командами Алавес и Севилья, в котором у обеих сторон были равные шансы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первые минуты игры Альфонсо Гонсалес создал опасный момент, но вратарь отразил его. На 10-й минуте Рубен Варгас открыл счет.
Немного позже Карлос Висенте пробил пенальти в центр, вратарь же упал вправо, и счет сравнялся. Позже Варгас снова забил гол, но он был отменен из-за офсайда.
В ходе игры, на 67-й минуте команда Севильи точно передала мяч, Хосе Анхель Кармона вывел Алексиса Санчеса в хорошую позицию, и он изменил счет. В итоге Севилья одержала победу со счетом 2:1.
В настоящее время обе команды делят восьмое место, имея по семь очков. Этот матч является одним из важных противостояний в чемпионате Испании, и борьба между командами продолжается напряженно.